Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Manažéri VšZP si odmeny budú musieť zaslúžiť. Majú byť naviazané na výsledky

28.06.2019 | Mária Hunková

Diskusia (5 reakcií) Pravidlá diskusie

28.06.2019 | lampmaker

Zrejme ste chceli povedať, že odmeny budú naviazané (bez "d") na výsledky. Nadviazať je možné napríklad krátky špagát, aby bol dlhší.

28.06.2019 | MaryH

Správna je podoba nedokonavého slovesa nadväzovať (z dokonavého slovesa nadviazať), napr. na zákon nadväzovala novela, a podstatného mena nadväznosť.

https://jazykovapor...

28.06.2019 | IvanPe

MaryH:
Odmeny budu nasledovat potom ako dana spolocnost dosiahne primerane vysledky. A ich vyska bude zavisla od vysledkov hospodarenia, cize naviazane na vysledky.
Podla Vas by mali byt odmeny automaticke hned ako nejaky hospodarsky vysledok vznikne, cize nadviazane na vysledky.
“Si zasluzit” znamena jasnu zavislost premii od vysky hosp vysledku.
Toto je krasny priklad ked jazykovedec ma pravdu a sucasne nepochopil temu. Este stastie ze nema mac davat pkuty, ktore treba najskor uhradit a potom sa ist stazovat, napr na lamparen.

28.06.2019 | bozsky

premiova zurnalistika :-D :-D :-D :-D :-D

btw konecne sa zacina s odmenovanim na zaklade vysledkov. asi 30 rokov po funuse...

28.06.2019 | lampmaker

Isteže, zákon nadväzovala novela, teda tá novela ten zákon nejako rozšírila, pokračovala tam, kde zákon končil, "predĺžila" ho. V tomto prípade sa ale jedná o nejakú súvislosť, podmienenosť, väzbu medzi odmenami a výsledkami, je tam teda náväznosť. Ja som iba inžinier, nie slovenčinár, ale myslím si, že mám pravdu :-)