Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Maňka sa stal prvým Slovákom vo vedení europarlamentu

18.01.2017, 17:59 | SITA

Prvým Slovákom vo vedení Európskeho parlamentu sa stal europoslanec za stranu Smer-SD Vladimír Maňka. Zvolili ho za kvestora europarlamentu. Ako kvestor sa stáva automaticky členom predsedníctva Európskeho parlamentu.

  • Tlačiť
  • 1

Tagy

TREND.24

V. Maňku zvolili do funkcie ako nominanta frakcie socialistov a liberálov. Ako povedal, portfólio, ktoré bude mať na starosti, záleží od ďalších dohôd.

Neprehliadnite

Európski sociálni demokrati V. Maňku v minulosti viackrát schválili za svojho zástupcu pri rokovaní o rozpočte všetkých európskych inštitúcií. Na základe analýz a odporúčaní slovenského poslanca europoslanci tejto frakcie hlasovali v jednotlivých fázach tvorby rozpočtu EÚ.

V. Maňka bol prvýkrát tieňovým spravodajcom v roku 2007. Spravodajcom celého Európskeho parlamentu pre rozpočet európskych inštitúcií bol na rok 2010. V najbližšom období by mal mať na starosti zmenu čerpania pravidiel eurofondov.

  • Tlačiť
  • 1

Tagy TREND.24