Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Marček sa v marci postaví pred súd. Na jar mu vymeria trest

14.02.2020, 13:52 | TASR

Miroslav Marček, ktorý sa priznal k vražde Jána Kuciaka a Martiny Kušnírovej, sa postaví pred súd v marci a apríli. Senát Ruženy Sabovej ho vylúčil na samostatné konanie vzhľadom na jeho priznanie.

  • Tlačiť
  • 1

Špecializovaný trestný súd stanovil dva pojednávacie dni s Miroslavom Marčeka na 17. marca a 15. apríla.

V súvislosti s obžalovaným sa už nebudú vykonávať dôkazy, okrem tých, ktoré súvisia s určením trestu a náhrady škody. Takýmto dôkazom bude psychologický a psychiatrický posudok.

Ten je podmienku pri tom, keď súd zvažuje doživotný trest odňatia slobody. Prokurátor na otázku, či mu navrhne nižší ako doživotný trest, uviedol, že aj páchatelia s viacerými vraždami obišli s trestom, ktorý sa začínal číslovkou. Návrh trestu však pre médiá odmietol uviesť.

Miroslav Marček sa už počas prípravného konania priznal, že zastrelil novinára Jána Kuciaka a jeho snúbenicu Martinu Kušnírovú. Podľa vlastných slov tak urobil spolu s Tomášom Sz., ktorý vinu naďalej popiera, a na objednávku Zoltána Andruskóa. Ten bol za vraždu novinára už právoplatne odsúdený.

Okrem toho sa M. Marček priznal aj k vražde podnikateľa Petra Molnára. Toho mal zavraždiť s úmyslom lúpeže. Z objednávky vraždy novinára sú obžalovaní Alena Zsuzsová a Marian Kočner. M. Kočner si mal podľa prokuratúry objednať Kuciakovu vraždu z pomsty za články o jeho ekonomickej trestnej činnosti.

  • Tlačiť
  • 1

Tagy vražda Jána Kuciaka