Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Rozhodnutie o zrušení Kotlebovej strany odložili

09.04.2019 | TASR

Diskusia (15 reakcií) Pravidlá diskusie

09.04.2019 | shaggy

"Zástupca Generálnej prokuratúry (GP) Ivan Minár v záverečnej reči trval na argumentoch týkajúcich sa protirómskych prejavov strany. Opieral sa aj o vyjadrenia strany na adresu súčasného systému v štáte, ktorý podľa jeho slov označili za totalitný."
Môžete byť voličom akejkoľvek strany, ale ak vám príde správne, že idú rušiť stranu aj za to, že označila súčasný systém za totalitný, tak ste rovnaký -ista (fašista, komunista), ako tí, o ktorých je článok.

09.04.2019 | dalen

To je úplne fuk ako Kotleba označuje súčasný systém. Sám nevie čo vlastne chce, iba sa mrví v tom, čo nechce.

09.04.2019 | Don Quijote

Od potencionálneho voliča Kotlebu ma tieto slová neprekvapujú.

10.04.2019 | shaggy

Som nevedel, že autor článku je potenciálny volič ĽSNS. Ako si na to prišiel?

11.04.2019 | Don Quijote

Vtipne. Reagoval som na teba.

09.04.2019 | bozsky

Ak ich zrusia, budu 2. najsilnejsou stranou buducich parlamentnych volieb. Do mesiaca maju novu stranu, lebo dostali miliony za vysledok vo volbach a za tie peniaze si lahko kupia hocijaku neaktivnu politicku stranu (vsak ich mame cez 100) + budu moct tvrdit, ze ich stat chce zakazovat a vlastne dokazu, ze tu mame totalitny system, lebo v demokracii ma kazdy pravo vyjadrit svoj nazor slobodne a zaroven ma jedinec niest pravnu zodpovednost za tieto vyroky. Cize nie strana, ale jednotlivci ak porusili zakony, maju byt potrestani.

09.04.2019 | Don Quijote

To je omyl, demokracia je politický systém, ktorý jednoducho má právo vylúčiť z politickej súťaže strany, ktoré chcú tento systém odstrániť. Demokracia neznamená, že môžem cez politické stranu hlásať čokoľvek. Každý politický režim, má svoje mantinely a netrep mi to o tom, ako je vlastne demokracia totalita, ked chce zakázať otvorene fašistickú stranu.

09.04.2019 | bozsky

Ale politicka strana nic nedokaze odstranit. To dokazu len jednotlivci, ktori by mali byt trestnopravne zodpovedni za svoje vyroky a ciny. Takyto proces je fraska. Ak je niekto fasista, tak to moze byt zase len jedinec. Preco nesudia Kotlebu, Mazureka, alebo Uhrika?

Ako som pisal vyssie, zakazanie uz 2. Kotlebovej strany bude mat rovnaky scenar, ako to bolo po prvom rozpusteni. Proste kupi si inu stranu a naberie na percentach.

10.04.2019 | palo_sk

Dobrý večer, ale veď súdia aj Kotlebu (rozdávanie darov v kryptofašistických čiastkach), Uhríka (musíme chrániť aj budúcnosť našich bielych detí) a Mazureka (fico a spol dali asociálom 300mil. €, z ktorých sa polovica rozkradne + slová o terore asociálov na východe Slovenska) už odsúdili na pol roka, ale odvolal sa.

Nech žije demokracia, ale ako povedal pán kapitán: „sú tu aj iné politické strany zrelé na zrušenie“, tak dúfam, že sa bude činiť :-)
Dobrú noc všetkým!

10.04.2019 | @@@

no pozri sa demokracia sa zhodla aj na tom že dôchodkovy vek sa zastropuje tym padom všetci čo su proti tomu podltačaju demokraciu :D :D :D

tak potom kedia alebo organizacie ako iness a podobne ktory vypisuju proti zastropovaniu dôchodkoveho veku potlačaju demokraciu :D :D

10.04.2019 | Don Quijote

To bolo myslené ironicky? Nebudem tu teraz diskutovať o vhodnosti alebo nevhodnosti zastropovania odchodu do dôchodku, ani o nezávislosti think thankov, ako iness, lebo témou tohto článku je rozhodnutie NS o zrušení LSNS. Ale ak si myslel toto prirovnanie vážne, tak by si sa mal nad tým ešte raz vážne zamyslieť, či náhodou nepletieš hrušky s jabĺčkami.

10.04.2019 | @@@

aha takže ty chceš len to čo sa ti hodi ....v tom prave je ten problem ty demokraciu vidiš len to čo chceš ty a ignoruješ zvyšok ked niečo ine je tiež len vysledkom demokracie ale tebe to prekaža zrazu obratiš a už tu sa demokraciou podla teba nemame ohaňať .....ide len o rovnaki meter ....chceš demokraciu ok nie je problem len musiš prijmať aj jej negativne strany ale to ty nechceš lebo ty neobhajuješ demokraciu ale paradoxom diktaturu ......len aby to bola diktatura kapitalizmu všakže :D

10.04.2019 | Don Quijote

Mal by si si uvedomiť, že ide o dve rozdielne veci. Demokracia sa nerozhodla, že dôchodkový vek sa zastropuje. Rozhodla sa tak ústavná väčšina v parlamente. Opozícia, ani liberálne think thanky a médiá nejdú pre toto rozhodnutie meniť na Slovensku vládnuci režim. Určite s týmto rozhodnutím nesúhlasia, ale rešpektujú väčšinu demokraticky zvoleného parlamentu. Takže neviem, akým spôsob si prišiel na premisu, že všetci, čo sú proti zatropovaniu dôchodku sú proti demokracii. Kotlebovci chcú po svojom nástupe k moci zaviesť minimálne autoritatívnu vládu a časom vlastnú diktatúru a odstrániť tak demokratický režim a proti tomu sa každý režim bráni. Ešte dodám, že ak vidíš parlamentarizmus tak ako si popísal, že kto je proti väčšine, je proti demokracii, tak sa diktatúru tu chceš zavádzať jedine ty.

27.04.2019 | Julo 2018

"Kotlebovci " ako si ich nazval môžu chcieť čokoľvek. Ale na Slovensku je taký stav, že len spojenie sa viacerývh a vytvorenie koalície je schopné postaviť vládu. A ako poznám politikov EU parlamntu , tak akonáhle by vyhrali voľby a mohli postaviť čistú vládu, tak by Slovenako dostalo skorej sankcie ako by vláda nadobudla právomoci. Teraz má úspech jedine vláda, ktporá bude poslúchať Nemecko a Francúzko. A to nie je o demokracii, ale o tzv. " kvalifikovanej väčšine " kde ostatné štáty nemajú šancu presadiť štátny záujem, a dokonca tam sediaci slovenskí zástupcovia majú len záujem tam vydržať čo najdlhšie a bezpracne sa "nabaliť "a finančne zabezpečiť. Zatiaľ len "osierali" krajinu, ktorá ich tam vyslala.

10.04.2019 | beauty

Tak pokiaľ už bude trestné,že niekto pomenuje dnešný režim ako totalitný, tak niet lepšieho dokážu, že to tak je. Inak nesúhlasím, dnešný režim je plnokrvna oligarchia a s demokraciounema nič spoločného. Čakám, kedy nejaký Bencik alebo podobný snazivec pošle na mňa políciu.