Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Marx už nevyvoláva cholerické reakcie

23.07.2010 | Pavel Sibyla | Ján Záborský

Diskusia (7 reakcií) Pravidlá diskusie

23.07.2010 | Paavo

Kecy, kecy, kecy. Bolsevizmus a laviciarstvo je zlo, nech si dava akekolvek privlastky a nech sa nazyva akokolvek honosne (socialna demokracia)

23.07.2010 | Pítí

tak Vás poprosím dať nejaký konkrétny fakt o úžasnej pravicovej politike, nielen tie Vaše kecy, kecy... o tom, aká je ľavicová politika zlá.

Ak trošku sledujete trh, ekonomiky a pod., tak ste možno postrehol, že pri vzniku krízy v r. 2008 sa aj tí najväčší ekonómovia vo svete začali vyjadrovať a pochybovať o tom, že si trh dokáže všetko vyriešiť sám. Zastávajú názor, že predsa len je potrebné aj ked minimálne - zásahy štátu do ekonomiky.

Pretože štýlom voľného trhu sa asi dostaneme do "stredoveku", pretože silná trieda podnikateľov bude diktovať podmienky a život väčšine ľudí. už sa to deje aj teraz, ale stále máme určité garancie, ktoré dal štát. No napr. pri zrušení minimálnej mzdy by také niečo už nemuselo platiť a kľudne by sa mohlo stať, že o 5 rokov budeme robiť za 200 eur mesačne...

A to nie je strašenie, ale možná realita.

23.07.2010 | HromBlesk

Presne Juraj bol vzdy rovnaky na DMD pekne vyzral a nic nerobil a teraz mudruje...To ze podporujem skolu som laviciar???? No prd . Pozor na takychto ludi keci keci zblaznia ludi a prd..nema ziadnu skusenost nic len keci.....nikdy nic poraidne nerobil..je to nepouzitelny teoretik..fantasta

23.07.2010 | eExcel

rozhovor. Rozhodne je cas na uvahy o tom, ci trh vsetko sam dokaze, a ci nekontrolovatelna chamtivost moze byt hlavnym motivom fungovania systemu.
Jednu vec sa aj Draxler obava povedat jasnejsie: II (ale aj treti) pilier tak, ako funguje - je o hovne. Nie je nicim inym, ako sposobom, akym DSS a DDS parazituju na cudzich peniazoch bez prospechu pre svojich klientov.
Je faktom, ze s rastom moci DSS sa bude situacia este zhorsovat, a (vid prispevky vyssie), ludu to ani nebude vadit, pretoze pre istotu dnes ofrflu vsetko, co by terminologicky zavanalo byvalym rezimom, hoci obsah terminov sa zmenil - a to lavicovych ako aj pravicovych.
No a tak - vid diskutera vyssie - budu DSS - zjednodusene - okradat svojich klientov, a im to nebude vadit, lebo DSS je predsaj sukromna, a teda zakonite uplne fantasticka.

23.07.2010 | mikhail

Súhlasím, trh nevyrieši všetko. Ale popravde pán Draxler v článku nejak nepriniesol víziu moderného ľavičiara. Sám človek s ľavicovým cítením, ale ani ja v tom nemám veľmi jasno.

Inak čo sa týka DSS ich moc (finančnú) by som obmedzil povinnými investíciami do nášho hospodárstva (ak to už tak nie je , neviem nie som v tomto odborník).

Veď ideálne by bolo keby sme si štát rozvíjali prostredníctvom svojich peňazí (cesty, železnice, vodohospodárske stavby, energetické stavby atď). Jednoducho investovať do všetkého, čo financuje prostredníctvom dlhopisov náš štát. Veď ako sa hovorí požičiavať si od rodiny je najlacnejšie.

Investície realizované prostredníctvom prostriedkov z DSS prinesú predsa v dlhodobom horizonte výnosy dvakrát. Prvýkrát vo forme úrokov, druhýkrát vo forme pridanej hodnoty celej spoločnosti.

23.07.2010 | grgo

Hlavný problém debaty o dôchodkoch je, že sa stali bojiskom ideológie. Argumenty na oboch stranách sú primitívne, veľké rozhodnutia sa robia iba na pocitoch bez základných dôkazoch.

A oponentrúra 2. piliera? to je ešte väčšia katastrofa. Kriky tupcov (ale politicky vplyvných) ako je Fico či Tomanová na dlhé roky vopred úplne vylučujú akúkoľvek rozumnú debatu. Dôchodky, to je len séria zlých rozhodnutí - od solidarity v 1. piliery, cez fušerské zmeny parametrova Tomanovou jednému sa z tocho chce vracať. A to sú v tomto systéme stovky miliárd.

No ale k veci - k vašim otázkam - však o tomto hovorí Draxler. V súčasnoti je 2. pilier vlastne predraženým prvým pilierom. DDS zoberú peniaze od daňovníkov, zinkasujú správny poplatok a potom ich takmer všetky požičajú naspäť štátu.


PS: Odporúčam prečítať debatu o 2. pilieri (aj s účasťou Draxlera). Je keď si to prečítaťe takto s odstupom času, zistíte kto bol skutočný odborník s naštudovanými knihami, kto sa skutočne zaujímal o efekty v iných štátoch - a kto bol ideologický krikľúň čo chcel presadiť riešenie lebo to bolo napísané na strane 3 jeho biblie.

http://blog.etrend....

23.07.2010 | eExcel

Umoznit DSS kam financovat projekty slovenskeho hospodarstva je skor priestor, ako im umoznit korumpovat slovensku politiku.