Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Matovič chce, aby ľudia rozhodli o otázkach vstupu svojho hnutia do vládnej koalície

01.02.2020 | TASR

Diskusia (22 reakcií) Pravidlá diskusie

01.02.2020 | @@@

a tomuto nehovori nikto že populizmus ??? :D

01.02.2020 | Julo 2018

Ten chlap naozaj je už totálne oblbnutý honbou za kreslom premiéra. A To nie je kupovanie si hlasom alebo úplatok ( Hnutie chce, aby sa do hlasovania zapojilo čo najviac ľudí, preto bude podľa I. Matoviča po skončení hlasovania vylosovaných niekoľko stoviek ľudí, ktorí získajú odmenu. )? Naozaj by bolo treba sa pozrieť podrobne na financovanie tejto strany, ako aj hĺbkové kontroly jej sponzorov a aj Matovičovej rodiny.
A čo tak otázka aby ľudia po voľbách určovali platy poslancov a štátnych funkcionárov . Veď vlastne sú to " zamestnanci " ľudu . Ani ten čo je zamestnanec si nemôže plat určovať sám od seba a ani to akým spôsobom bude narastať.

01.02.2020 | @@@

opozicia najprv narieka lebo fico potom lebbo kotleba a potom sa takto uplne zosmiešnuje sama ked nedokaže pripraviť aj normalny progrma pre ludi ktory by bol pre väčšinu ludi v štate prinosom ....

potom sa nestažujte kolko ma smer ani ľsns v prieskumoch za to že vy ste neschopny nemože ani fico ani kotleba len vy sami

02.02.2020 | mno

Napísané sa mi veľmi páči. V tom, že fico aj kotleba sú v jednom vreci. tak ako popravde aj sú.

01.02.2020 | Ivan475

teraz premýšlam, prečo všade vidím články o matovičovi? naposledy si pametám ako vravel, že odíde z politiky ak ho nezvolia do EU parlamentu kde dosť pohorel..

02.02.2020 | mno

Nuž na osvieženie pamäti si treba pripomenúť aj drístanie birmovaného, že v roku 2014 v politike už nebude. Ale na to si poniektorí akosi nespomínate. Lebo Matovič.

01.02.2020 | BrunoBruno

Je to exot. Podľa mňa sa účasti vo vláde bude brániť a toto je iba taká kamufláž, aby to dosiahol ("ľudia" si to neželajú, ktorí ale? Že?). Matovič si drží popularitu na tom, že je "strážny pes". Jemu vyhovuje byť v opozícii. Účasť vo vláde znamená priama zodpovednosť. To by sa mu mohlo vypomstiť.

02.02.2020 | mno

Ok. Tak konkrétne za čo prevzala táto vláda zodpovednosť? Okrem mafií, vraždy, miliárd kešu, alobalov a dalšieho? To ich ešte len bude čakať. ked sa budú porúčať nimi dosadení na súdoch, prokuratúre, polícii atd.

02.02.2020 | BrunoBruno

Za nič. Súhlasím s tým čo píšeš.
Obávam sa však, že Matovič tým ako pod chvíľou je v spore s Hlinom, Kiskom... si vytvára priestor, že ostane akoby mimo vlády - podporí ju a bude sa tváriť ako doteraz. Proste že nebude chcieť prevziať zodpovednosť.

02.02.2020 | citatelTrendu

Keď človek vidí zúfalstvo našej opozície a zlodejny našej koalície, je mu zle. Nedivím sa nárastu Kotlebovcov. Politológovia aj politici sa mýlia ak si myslia že je to fašistickými názormi ich voličov, je to len zúfalstovom násjť normálnu stranu v ponuke.

Stranu, ktorá ponúka program pre zlepšenie života obyčajných ľudí-nie oligarchov, ale poctivých pracujúcich ľudí čo tu platia odvody a dane, čo tu chcú vychovávať svoje deti.

Občanov čo dúfajú že za svoje odvody a dane dostanú kvalitnej štátnu zdr. starostlivosť pre seba aj deti, kvalitné štátne školstvo, budú žiť v čistom životnom prostredí, ekonomika a rozvoj celej krajiny budú dlhodobo udržateľné (nie populisticky zlikvidované štátne rozpočty vo volebných rokoch).

Ja neviem, chce toho bežný občan od politkov tak veľa? Z toho zúfalstva čo je v ponuke mi ešte Druckerova Dobrá voľba vyšla najlepšie.

02.02.2020 | @@@

to opozicia ani media nedokažu pochopiť ...oni si myslia že stači vykrikovať lebo fico lebo kotleba a ludia už budu voliť nas aj ked im ponukame tak jedno velke h.vno

02.02.2020 | citatelTrendu

Presne tak. Výrazu "lebo Fico" má väčšina ľudí plné zuby. Očakávajú konkrétne riešenia pre zlepšenie ľudí-menej úradov a úradníkov, väčšiu vymožiteľnsť práva, lepšie štátne a samosprávne služby. Lenže ponuky niet.

02.02.2020 | mno

Ešte že doposiaľ nemuseli mať takéto očakávania a tak si títo pri koryte mohli bačovať ako sa im zapáčilo. Pre seba a svojich ľudí. Ktorých majú odhora až po posledného vrátnika alebo upratovačku niekde na salaši.

02.02.2020 | citatelTrendu

Nepochopil si to. Ľudia neveria Smeru, SNS, Mostu-teda vládnym stranám, ale ani opozičným stranám. Väčšina z nich sú len vysoké egá s pramálym záujmom o problémy bežných ľudí. Ľudia mali vždy očakávania (aj pred Smerom), ale teraz sú už znechutení z 99% pol. strán v ponuke, kapišto?

02.02.2020 | @@@

mno oni tie očakvania take mali vždy už ked dali moc dzurindovy ale nič sa nenaplnilo namiesto toho aj dzurinda hrabal pre svojich tak isto radičovej vlada kde bol aj sulik mativič alebo lipšic to iste robili ....

takže jasne že ludia dnes nevidia žiadnu politicku stranu kora by to riešila .....lebo tie nove to su zas často len nove nazvy stare kadre tym padom čo od nich maju očakavať ked vedia že v minulosti to taktiež neurobili

alebo ty vieš o nejakej taketjo politickej strane ktora by to urobila ????....tak napiš ktora a čo konkretne urobi ???

02.02.2020 | mno

Väčšie ako za posledných 12 rokov sa už ani nedá ponúknuť.

02.02.2020 | mno

Že by práve kotlebovci boli tou normálnou nájdenou stranou v politike a ponuke je na pobavenie. Asi taká normálna ako aj smer, sns, must. Alebo ako bola sieťka.

02.02.2020 | @@@

jasne že nie su


ale to iste sa da povedať aj o opozicii ktora pre ludi taktiež nič neprinaša jedine tak pre svojich ludi ....

takže ludia vidia že ta opozicia sa v pdostate ničim od tych čo boli doteraz pri moci nijako neliši tak načo ju budu voliť ?...to je ako stale voliť to iste

takže prečo volia kotlebu ?...je to pomsta tym čo tu doteraz vladli .....tym padom že ludia nemaju koho voliť lebo nikto nie je dobry tak urobia takito zvrat že volia takych ktorymi potrestaju inych aj ked sami neverie že niečo zmenia

oni to vedia lebo sami vedia že kotleba nema šancu zostaviť vladu ale na druhej strane je to šanca tych ludi ukazať kotlebom politikom tento protest ....

ked po tomto proteste to stale nepochopia tak už neviem čo ....radšej si ani nepredstavujem dalši horši scenar


treba si ale uvedomiť že toto nie je prvy protest ludi ....my ich ptrotesty pozname už z minulosti ale tym padom že išli všetky bez povšimnutia tak politikov ako aj medii potom je jasne že ludom to neda lebo oni nemožu žiť dookola tak že mala krstka pri moci sa nabali a im bbez ohladu na to kto vladne ostava len h.vno ....to prve varovanie bolo za vlady dzurindu ked v roku 1998 bolo na volbach 84 % ludi o 4 roky neskôr už len 70% ludi a o dalšie 4 roky len 54 % už tu mali media dvihať prst čo sa to nedje bol to taki tichy protest ktory bol všetkymi odignorovany a čo sa deje po tichom proteste ?....no potom nasleduju horšie ked to ti nahore nedokažu pochopiť ....v roku 2012 to bol vyrazna vyhra smeru kde vlastne opozičnym stranam najmä pravicovym ukazali že robte niečo zo sebou ....na druhej strane ani toto novinari ani politici z opozicie nepochopili tak prišla tretie varovanie a to kotleba v roku 2016 ktory sa dostal do parlamentu a ani tu to mnohi nepochopili a stale to nedokažu pochopiť ....

problemom slovenksa nie je kotleba ....problemom su politici z pravice aj ľavice ktore nemaju riešenia pre bežnych a chudobnych ludi pre zlepšenie ich situacie ale len pre svojich bohačov a kamaratov a potom su prekvapeny ako ludia volia ....ako možu potom tito bežni ludia dať hlasi politickym stranam ktore napriklad ako Sas verejne vyhlasuju že nas tito ludia ani nezaujimmaju a zaujimaju nas len bohači podnikatelia a manažeri a bežni zamestnanci alebo aj chudobny ludi (čo mmožu byť tiež zamestnanci ) su pre nas len otroci ktorymmaju čo najviac otročiť pre čo najvyššie zisky našich kamaratov a našich ludi

02.02.2020 | TotoTuSomJa

Kto je tu spasenie pre bežných ľudí? Len zopár príkladov:
SAS, čo hlasovali PROTI zrušeniu povinnosti mať súhlas susedov pre montáž mobilnej plošiny alebo schodiska pre imobilného suseda.
PS/SPOLU ktorých zaujíma prioritne agenda LGBT
KDH s Hlinom na čele, ktorý nadáva do satanov a neovláda ani desatoro prikázaní?
OĽANO s populistom a nahrávaťom Matovičom?
Vystihol to presne @@@: problemom slovenksa nie je kotleba ....problemom su politici z pravice aj ľavice ktori nemaju riešenia pre bežnych a chudobnych ludi pre zlepšenie ich situacie ale len pre svojich bohačov a kamaratov a potom su prekvapeni ako ludia volia ..

02.02.2020 | cimro

Náš najväčší problém je v tom,že do politiky sa stále dostávaju ľudia,čo nemajú na to mentálne ani morálne.Táto krajina tým neskutočne trpí.Pri pohľade na lidrov dnešnej opozíciu je smutno a nevidím dôvod na radosť.

04.02.2020 | online

Smer podlahol modle moci a penazi, Matovic sebastrednosti. Lutujem, ze som Olano kedysi volil.

07.02.2020 | Tomas F

Dobre páni, takmer všetci píšete, ako je to tu strašne zlé, Fico, ĽSNS, KDH, Matovič.... všetko. Okej, to je ponuka, z ktorej si môžme vybrať.
Moje otázky do diskusie:
1, Koho chcete voliť?
2, Je podľa vás lepšie nevoliť?
3, Preštudovali ste si aspoň jeden volebný program hociktorej strany?

Ďakujem vopred za slušné odpovede.