Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Matovič podal trestné oznámenie na Kaliňáka

21.04.2017, 18:53 | SITA

Líder hnutia OĽaNO-NOVA Igor Matovič podáva trestné oznámenie na ministra vnútra Roberta Kaliňáka (Smer-SD) za jeho piatkové výroky o tom, že I. Matovič sa nebezpečne vyhrážal viacerým poslancom aj novinárom. I. Matovič o tom informoval na piatkovej tlačovej besede, ktorú zverejnili aj na ich facebookovej stránke. Šéf obyčajných to avizoval na brífingu s tým, že nikdy nič také nerobil.

  • Tlačiť
  • 0

I. Matovič vyhlásil, že R. Kaliňák ho obviňuje z vyhrážania sa novinárom a iným politikom. Podľa R. Kaliňáka tak mal I. Matovič urobil opakovane, mal sa údajne vyhrážať aj im rodinám. Ako I. Matovič dodal, to by bol trestný čin, ktorý by polícia musela začať vyšetrovať.

„Vyzývam policajného prezidenta Tibora Gašpara, ktorý stál vedľa ministra vnútra, ktorý o tom hovoril, aby ex offo (z vyššej moci) sám od seba začal konať a aby od zajtra začal trestné stíhanie voči mne za to, že sa niekomu nebezpečne vyhrážam,“ apeloval.

Dodal, že pravda je, že sa nikdy nikomu takýmto spôsobom nevyhrážal. „Pán minister vnútra si samozrejme za toto vyslúži trestné oznámenie. Už ma prestal baviť, chlapec,“ dodal I. Matovič.

I. Matovič tvrdí, že na Kaliňákovej tlačovej konferencii zaznelo 17 klamstiev. Odmietol tvrdenie „skorumpovaného Kaliňáka“, že obviňuje všetkých naokolo, ale v priestoroch parlamentnej sály, „kde ho chráni imunita“.

Takisto odmieta to, že by bol vulgárny, vulgárni sú podľa neho koaliční politici ako napríklad Andrej Danko či Robert Fico. Takisto odmietol obvinenia, že je daňový podvodník.

  • Tlačiť
  • 0

Tagy Igor Matovič, Robert Kaliňák, trestné oznámenie

Diskusia (0 reakcií)