Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Matovič: PS/Spolu otravujú s debilinami. Na registrované partnerstvá musia zabudnúť

17.11.2019 | Eva Mihočková

Diskusia (16 reakcií) Pravidlá diskusie

17.11.2019 | Rachmaninoff

Matovič je rozrušený a bojuje za to , aby progresívci neotravovali s nádejou nakloniť konzervatívnych voličov na svoju stranu, zatiaľ čo Pápež František v piatok prirovnal prenasledovanie homosexuálov k tomu, čo robili nacisti v polovici minulého storočia. Robí to preto, lebo sa obáva vlády Kotlebu a Harabina. Svojou netoleranciou sa k nim pripája. Tak ako sa prílišný konzervativizmus nevyplatil pri posledných prezidentských voľbách, tak sa nemusí ani v budúcich a možno si to Matovič neuvedomuje, že si strieľa do nohy. Slovensko patrí medzi posledných 6 štátov EU, kde sa v rámci tejto témy podobne ako v Rusku doposiaľ uplatňovala politika: Don't ask, don't tell. V tejto téme sme si podobní Poliakom, Chorvátom, Srbom, Rumunom, Albáncom, hoci sa tak radi prirovnávame k západnejším štátom. Táto téma nie je vecou prieskumov verejnej mienky, ani vecou názoru kritizujúcich občanov vydávajúcich v krčme pri pive. Je vecou ústavných činiteľov, ktorí by mali rešpektovať základné ľudské právo a slobodu na súkromný život jednej dospelej osoby v právnom zväzku s druhou dospelou osobou či už ženského alebo mužského pohlavia a tomu adekvátne upraviť legislatívu. Slovensko sa zaviazalo OSN registrované partnerstvá prijať v nasledujúcich piatich rokoch. Matovič navrhuje teda túto tému otvoriť až o štyri roky, lebo si je vedomý, že táto téma sa raz otvoriť musí. Teraz prichádzajú voľby a smäd po kreslách v parlamente je priorita. Čo ho tam po ľudských právach a aj slovenských homosexuálnych občanov a občianok, ktorí mali to šťastie narodiť sa práve do tejto bohumilej vlasti a vypočuť si dnes zápalistý prejav tohto politika, ktorý to označuje pojmom hore uvedeným. To je nateraz "téma číslo 1555."

17.11.2019 | citatelTrendu

Matovič je síce trnavský blbeček žijúci z káuz politikov, musím mu ale dať za pravdu že registrované partnerstvá sú pre väčšinu ľudí na 1000000. mieste v problémoch ľudí.

Ľudí trápi nevymožiteľnosť práva, korupcia, zlé zdravotníctvo, nízke mzdy, slabé školstvo, obavy či sa dožijú slušnej staroby....registrované partnertvá? Problém len tvoj a možno tvojich 4%, pre zvyšok ľudí úplne nepodstatná téma.

18.11.2019 | al0

...a preto je Matovic JEDINY, kto tuto temu vytahuje - on je jediny koho tato tema trapi, pretoze KDH uz podla neho nie je dostatocne radikalne

18.11.2019 | vlado4

Ak by si partil k tým 4%, rozprával by si ináč. Ako mne "normálnemu" ublíži, to, keď bude môcť homosexuálny pár po sebe dediť resp. lekár jednému z takýchto partnerov oznámi zdravotný stav toho druhého, ako je to normálne u hetero párov? Komu to môže vadiť a prečo?
Súhlasím, že sú aj pálčivejšie témy, ale toto je v porovnaní s reformou školstva alebo zdravotníctva veľmi jednoduchá agenda.

18.11.2019 | citatelTrendu

Ale veď oni si môžu dedičstvo dohodnúť už aj teraz cez notára, aj doktor sa dá vybaviť ak spíše počas života prehlásenie u notára že poveruje druha k ifnormácii o zdr. stave.

Niekto to tu písal, problém je v tom že ak im dáš registrované partnerstvá, budú trvať pred EU na diskriminácii a budú žiadať manželské zväzky a dokonca aj adopciu detí. Pozri sa ako dopadli v Česku. Tam pred uzákonením registrovaných partnertiev sľubovali že to im stačí a do dvoch-troch rokov donútili politikov aj k adopciám detí a to si myslím že je už cez čiaru.

29.01.2020 | alf1

nijako ti to neublizi, ani mne. a je mi ta tema uplne, ale totalne volna.
dnes tu ide o nieco ine. tieto - pre drvivu vacsinu obcanov - uplne nepodstatne temy skutocne mozeme odlozit na dobu, ked tu budu vyriesene aspon zakladne a hrube lapsusy v state. ktory sa nehorazne rozkrada a v ktorom funguju na vsetkych poschodiach mafie.
treba rozlisit, co je v tomto case podstatne a co podruzne. lebo sa tu budeme vybijat na detailoch a najvacsie zvratenosti tu budu pokracovat aj dalej. uz po stvrtykrat.
naco su ti v rozvratenom state a v bezpravi, akesi nadstandardne prava akejkolvek mensiny? lebo potom sa uz budu dodrziavat, lebo su uzakonene? tak, ako sa dnes dodrziavaju sucasne zakony? rozmyslaj...

17.11.2019 | Roman Kanala

Až na to, že buzíci nikto neprenasleduje. Buzíci sú takí drbnutí, že posadnutosť tvorivým využívaním ich telesných otvorov im znemožňuje vidieť, že existujú aj dôležitejšie celospoločenské témy. Pred 4 rokmi bolo takou témou poraziť Fico. Dnes to je už zložitejšie, lebo treba poraziť Fico a klérofašistov. Katolícka teokracia by bola schopná buzíci naozaj prenasledovať. Napriek tomu pre buzíci je najdôležitejší ich zadok.

Nič nebráni tomu, aby bola po voľbách táto téma znovu otvorená. Ak bude vo vláde KDH, tak sa zasekne a možno vládu aj opustí. Ale to už bude po voľbách. Ako hovorí Matovič, mafia ukradla štát. Toto je ten ozajstný problém, ktorý treba riešiť, a nie to, či si Truban hulí trávu alebo strieka heroín, a aké nálady majú buzíci. Buzíci predstavujú nepatrnú voličskú základňu, ale majú silu ostrašiť konzervatívnych voličov v omnoho väčšom počte.

Ako som pochopil, Matovič to vidí a desí ho to. Desiť by to malo každého človeka, ktorý už nechce, aby jeho vlasť bolo Zlodejsko, ktoré stále hlbšie upadá do temnôt. Toto sa podobá globálnemu otepľovaniu. Možno je to posledná príležitosť, ako ešte niečo urobiť. Potom to už možno nebude možné.

17.11.2019 | ivansk

Tebe musel nejaký buzíci ze žiliny nainštalovať ms-dos do počítača ked ich tak nemáš rád.

17.11.2019 | Roman Kanala

Buzíci mi môžu byť ukradnutí, jednoducho si ich nevšímam a chcem, aby to bolo rovnaké aj ich strany.

So Žilinou to nejde, lebo v Žiline sú fašisti a Žilina ukradla tri desaťročia cestnej výstavby celej republike.

17.11.2019 | ivansk

tri desaťročia a vidíš, stále tá dialnica v ZA nie je..

18.11.2019 | Roman Kanala

Do Žliny je už vyše 10 rokov. Len za Žilinu nie je.

Vraj do Košíc. Pche.

17.11.2019 | zakaznik

PROGRAM PS/SPOLU: FINANCIE A EKONOMIKA: ZDAŇOVANÍM K PROSPERITE A MONOPOLMI KU KONKURENCII
https://www.menejst...

17.11.2019 | Erik1820

Eva Mihočková má 12 rokov alebo 13? Písomný prejav na e trend je žalostný.

17.11.2019 | Laborec

V tomto musime dat Igorkovi za pravdu.

17.11.2019 | enko

juuuj, umrncany, ufnukany
igorko, ktovie cim to bude ze s
nim nikto nechce nic mat,
ziadne spajanie s igorkom, ziadne podpisovanie paktov

21.11.2019 | api

Matovič bojuje proti PS/Spolu klamstvami, robí to isté, čo Fico. Klame. Na FB PS/Spolu nie je nič o registrovaných partnerstvách, je tam naopak veľa Lex Haščák, antikobercový zákon, videá o školstve, o ochrane prírody atď. Matovič chce nahradiť Fica tak, že bude klamať ako Fico. Nie, ďakujem, neprosím, ani zadarmo. Klamára klamárom nahradiť nestojí za to.