Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Matovičova posadnutosť potopila týrané ženy a potopí aj koalíciu

10.02.2020 | Eva Mihočková

Diskusia (36 reakcií) Pravidlá diskusie

10.02.2020 | equilibriums

Matovič je trójsky kôň SMERu.

10.02.2020 | Roman Výkala

My sa na pana Matovica nehnevame, lebo vieme, ze je mentalne retardovany :)))

10.02.2020 | Falco

Romanko, keby si mal aspon jeden zavit z jeho mozgu, tak tu nerobis zo seba de-bila.

13.02.2020 | IvanPe

prepacte, on zo seba nerobi de-bila, ale
de-bi-la, chapete?

10.02.2020 | Falco

Matovic neustale upozornuje na rozne zlodejiny a korupciu SMERU a SNS. Mnohe veci sa stopli vdaka tomu, ze ich vyniesol na svetlo. Aj na Bugara upozornoval, ked ste ho este povazovali za seriozneho cloveka. Vstci z opozicie sa radi pasuju do role bojovnikov proti korupcii, ale v skutocnosti to robi len Matovic. Oznacit ho za trojskeho kona smeru moze len duchom nepritomny.

10.02.2020 | Runforfun

To fakt potrebujeme my Slováci krlikľúňa. Ved obcas vieme zvoliť aj slušných ľudí -prezidentka., Radičová. Neviem si predstaviť stabilitu s Matovičom.

10.02.2020 | equilibriums

Čaputová, Radičová - no to sú fakt príklady hodné nasledovania...

11.02.2020 | Orbo

Pochopitelne, ze su. Vzdelane, inteligentne, reprezentativne, slusne.
Vsade, najma v zahranici, maju otvorene dvere. Tym nemyslim dankov vychod.
Bezne vyhravate sudne spory ako je pezinska skladka, prednasate na Oxforde, zastavate funkciu premiera alebo prezidenta?
Ked cosi, staci ovela mensie, dokazete, potom sa pripadne ozvite a kritizujte.

13.02.2020 | IvanPe

divili bz ste sa, SU

10.02.2020 | cimro

Matovič je ako neposlušný pes,síce dokáže vyštekať zlodeja,ale ak je otvorená bránka pokúše všetko naokolo.

10.02.2020 | Martiman

Hej, ale rozhádanosť zvyšku opozície túto jeho vlastnosť neutralizuje ako jednu z jeho nevýhod.

13.02.2020 | IvanPe

Matovic nikdy nespochybnoval Sulika, PS ci Kisku.
s takou povahou (nahravky Gazdu) a s takymi zdrojmi (SMS), enpochybujem, ze by bol prvy ktory by ich natrel, na chelba, sudruhovia
Tipujem, ze realne prieskumy hovoria o tazkom prepade preferencii Smeru a Kotlebu, ved kto uz by volil hajlujuci Smer. Odina. Ani Equlibri ani Vyktor ani 3x, kazdy z nich ma svoju hrdost.

10.02.2020 | equilibriums

Súhlasím by som s tým všetkým, čo ste napísali. Lenže niekedy veci nie sú také, ako sa zdajú.

Voličovi SMERu je jedno, čo SMER spraví a bude stále voliť SMER. Myslíte si, že SMER si to neuvedomuje? Vie to. Tak koho môže zaujať upozorňovanie na zlodejiny SMERu? Len nevoliča SMERu. Myslíte si, že SMER to nevie? Vie to veľmi dobre. Tak si vytvorí falošnú opozíciu v podobe Matoviča s naozaj uveriteľným prejavom, ktorí bude robiť to, že bude rozbíjať opozíciu. Vravím Vám, Zmätkovič je trójsky kôň SMERu.

11.02.2020 | Samko77

je to mozne. V minulosti sa to uz stalo.

10.02.2020 | zakaznik

Podľa Mihočkovej sa na Slovensku zločinci súdia nie podľa Trestného zákona, ale podľa medzinárodných dohovorov.

Nie, nemyslím si, že môže byť niekto až takto hlúpy. Ide o systematické presadzovanie totalitnej ideológie salámovou metódou.

10.02.2020 | nick84

Vsetci sa boja Matovica - aj redakcia Trendu platena Pentou...

10.02.2020 | martin33

Dobry dovod ho volit :-)

10.02.2020 | nick84

Suhlasim :) Aspon by to mohli robit menej okato...

10.02.2020 | MilanS

Trochu demagogický článok. Matovič má svoje chyby, kto ich nemá ? Ale v skutočnosti vďaka Matovičovi vyšli na povrch viaceré kauzy vládnych politikov, a to je jeho plus. Žiaľ, ženie veci až do extrémov. Som tiež za priamu demokraciu, ktorá by poriadne obmedzila vládu oligarchov, rozkrádanie štátu, korupciu, a iné nešváry "vyvolených". Tak isto by sa malo okrem priamej voľby aj kedykoľvek priamo občanmi odvolávať keď je k tomu vážny dôvod. Nemuseli by sme viac trpieť, že skorumpovaný politik ďalej okráda národ a drží sa stále v štátnom koryte ako kliešť.

10.02.2020 | PeterKN

Súhlas.

10.02.2020 | Morris

ja by som bol tiež za viac priamej demokracie, ale keby to začalo niekedy okolo roku 1995.

Teraz bohužial nie len deti ale ani dospelí nie sú schopní prečítať článok dlhší ako 3 odseky a _pochopiť_ ho, preveriť si fakty, zamyslieť sa.

Preto keď si pozriem tých 11 matovičových otázok a vidím tie odpovede, tak je mi jasné, že priama demokracia byť nesmie.

10.02.2020 | Martiman

Kde vidíš odpovede na tie otázky? Však to ešte beží, nie? A keby aj, tak v takej ankete zahlasuje iba pár ľudí. V referende potrebuješ aspoň 50% ľudí, ktorí sa zhodnú (alebo sú aspoň tak blbí, že zahlasujú proti). Ja som za to, aby sa kvórum na referendum znížilo na 50% z podielu ľudí, ktorí boli voliť v predchádzajúcich parlamentných voľbách. Ale do toho kvóra by sa rátali iba hlasy za. A keby bolo trebárs 60% účasti vo voľbách, 35% z oprávnených voličov by bolo za a 40% proti, tak by otázka tiež neprešla. Hneď by sa vyčistil vzduch. A samozrejme, čo otázka, to samostatné kvórum a vyhodnotenie.

10.02.2020 | Morris

Tam kde sa hlasuje je počet hlasujúcich a aj priebežný výsledok. Včera tam bolo už cez 10'000 hlasov.

10.02.2020 | Martiman

Ja neviem nájsť ani tú anketu. Je na Facebooku?

10.02.2020 | Martiman

Nič, už som ju našiel. Hlasovalo v nej nejakých 50 000 ľudí, takže búrka v šerbli. Médiá mu len nahrávajú tým, že to riešia. Keby o tom miesto toho normálne informovali, tak by to nikto neriešil, a Matovič by mal menej %

11.02.2020 | Samko77

totalne suhlasim. Matovic je len ina forma populizmu.

10.02.2020 | TheGreatTom

Ako dlho ešte budeme musieť čítať názory Evy Mihočkovej? Pýtam sa to takto narovinu. Všímam si ju od spackaného interview s práve Igorom Matovičom. Bohužiaľ na jej názory a "aforizmy" narážam už dlhodobejšie. Pani Mihočková podľa mňa nie je vhodnou osobou na písanie vlastného obsahu. Ako príklad môže slúžiť tento článok:

> Pri takom vážnom vyhlásení chýba akékoľvek zdôvodnenie, prečo práve tieto body a nie iné.

Prečo by nejaké zdôvodnenie chýbalo? Strana OĽANO sama vybrala 11 otázok, ktoré oni považujú za dôležité (alebo o ktorom si oni myslia, že sú pre ľudí dôležité). To je to zdôvodnenie. Úloha politika (pred voľbami) je predsa vyhľadávať a riešiť témy, ktoré ľudí zaujímajú.

> Zdá sa, že opozičný „enfant terrible“ si len vybral pár chytľavých návrhov, ktoré majú najlepší ťah na bránku a okorenil to už tradičným vydieraním zvyšku opozície.

Tu by som povedal, že si autorka uvedomila absurdnosť svojej otázky, uvedomila si, že politici bojujú o hlasy voličov ale nezabudla na negatívny podtón. Treba si však uvedomiť, že voliči sú tí, ktorí rozhodujú o tom, či tento spôsob politiky je priateľný alebo nie. A keďže ako autorka sama napísala - OĽANO momentálne vystrelilo na druhé miesto v preferenciách, zdá sa, že prijateľný spôsob to je.

> Vo svete Igora Matoviča rozhoduje väčšina a hlas slabých nemá šancu.

Gratulujem. Tak funguje demokracia. Ak väčšina rozhodne, že budeme mať vo vláde SMER, SNS, Most-Hid a Sieť, tak "hlas slabých nemá šancu". Spôsob akým to zdôvodnila, že to nie je dobrý nápad, je podľa mňa ešte bizarnejší, než že Pročko bude premiér. Odvolávka na nejaký azylový dom pre týrané ženy, o ktorom ako bežný čítateľ nemám ani šajnu, ani o dôvodoch, prečo bol zamietnutý (možno nejaké objektívne boli).

> Ak by bol Igor Matovič skutočne odhodlaný zrealizovať svoje sľuby voličom v praxi, nerobil by teatrálne petície, ale snažil by sa okrem vlastných preferencií zvyšovať aj svoj koaličný potenciál.

Na záver nám autorka prezentuje opäť svoj názor, bez ohľadu nato aký je nesprávny a nelogický.

Posledná bodka je samozrejme nadpis. Vďaka odkazu sa vieme dočítať pôvodný zámer: "Matovič sa výstrelom do tmy zaradil k Ficovi a Kotlebovi". Našťastie niekto v redakcií sa zamyslel a navrhol ho pozmeniť na "Matovičova posadnutosť potopila týrané ženy a potopí aj koalíciu". Aká je prepojenosť medzi Matovičom a týranými ženami? Z článku vyplýva, že Matovič spolieha na "hlas ľudu" a "hlas ľudu" za nezivedených okolností potopil akýsi azylový dom pre týrané ženy. Z článku teda nevyplýva, že by s tým domom vyslovene mal niečo spoločné Matovič.

Ak to zhrniem: Autorka nemá rada Matoviča. Takisto počas písania článku prišla nato, ako funguje politický súboj, uvedomila si, čo je demokracia. Niečo poveštila, niečo pošmatlila a splodila toto. Ale to nie je problém, to môže urobiť každý. Prečo ale takúto hlúposť publikuje TREND?

Môj názor na vec je, že nezáleží na otázkach. Ako NEvolič OĽANO oceňujem marketingovú genialitu, ktorú teraz Matovič vytiahol a "vykúpil internety". To, čo jeho otázkam chýba, nie je legitimita, ani vysvetlenie prečo práve toto, ale hĺbka. Teda, čo presne znamená, ak zahlasujem za možnosť ÁNO. Znamená to, že vznikne portál? Kto ho bude robiť, koľko to bude stáť? Alebo, čo sa stane, ak pacient nebude ošetrený do 2 týždňov? Čo ak pacient nebude chcieť byť ošetrený do dvoch týždňov? Inými slovami - ako hlasujúci nemám dostatok informácií. Paradoxne autorka to aj spomenula: "Volič, samozrejme, nie je hlúpy, ale očakávať, že má k dispozícii všetky podklady, aby vedel posúdiť vysoko odborné otázky, je absurdné.", ale ďalej to nerozvinula.

10.02.2020 | equilibriums

Evka je odchovancom prezliekača kabátov Leška, ktorý teraz manipuluje so Zuzkou.

10.02.2020 | Morris

Mihočkovú tiež nejako zvlášť nemusím, ale tu má v mnohom pravdu, skúsim vysvetliť:

- prečo práve tieto body+chytľavé návrhy: áno, prečo tieto? ľúbivé otázký s na prvý pohľad jasnými odpoveďami, ale keď sa nad tým hlbšie zamyslíš, na všetko musíš odpovedať "Nie"

- hlas slabsích: víťaz berie všetko je mečiarovo krédo. V skutočnosti parlamentná demokracia dáva pomerne široké možnosti opozícii a menšinám: pričom menšiny nie sú maďari. Menšiny sú postihnutí, živnostníci, učitelia atď

takže áno, Matovič je populista. On to vie, ja to viem, Mihočková to vie. Nie je prečo to skrývať.

10.02.2020 | TheGreatTom

Ďakujem za reakciu.
1, Ak správne rozumiem textu, tak autorka rieši otázku (napríklad): "Prečo práve hmotná zodpovednosť a nie zmenu voľby generálneho prokurátora?". Ak to zovšeobecním: "Prečo si táto strana dala práve tieto priority?". Myslím si, že to, o čom ty hovoríš, je niečo iné. S tebou súhlasím. To, čo píše pani Mihočková mi príde zábavné.

2, Opäť síce v princípe súhlasím, s tým, čo vravíš, avšak to nekorešponduje s článkom. V článku sa totiž autorka udivuje nad princípom ankety a zaháňa to do absurdna. Pochopiteľne, že ak urobíš anketu, tak ťa zaujíma, čo si myslí väčšina. Pričom aj samotná autorka upozorňuje, že vzorka je nereprezentatívna. Čo však podľa mňa dodá silu výsledkom bude volebný úspech strany OĽANO. Ako sa dá toto zmiešať s potláčaním hlasu slabších (hlas ktorých to konkrétne je v tom to prípade?) a spojiť to s nejakými útulkami pre bezdomovcov a pod., to vie snáď len autorka.

Predpokladajme, že Matovič je populista. Ak to Mihočková vie, tak o tom rozhodne nevie presvedčiť.

PS: Keď som sa nad odpoveďami hlbšie zamyslel, tak som musel odpovedať "Neviem" a nič som nevyplnil :)

10.02.2020 | Pavol Čižmárik

Dag Danis dnes pise, ako treba vnimat tie prieskumy, co katapultovali Matovica do nebies.
Vsetky uvahy postavene na prieskumoch, ktore zaplatila pravda alebo ta3 su mrhanim casu.

10.02.2020 | equilibriums

To je ten publicista, čo komentuje všetko, ale nerozumie ničomu? To je ten "ekonomický expert" z HN, ktorý nepoznal rozdiel medzi vlastným imaním a základným imaním?

10.02.2020 | Martiman

Focus mu dal 9%, a odvtedy mohol podrásť. Prečo si Trend, Aktuality, Sme neobjednajú vlastný prieskum? Nezmanipulovaný, nech píšu pravdu, však Aktuality sa hrdo dušujú, že za pravdu bojujú, nie? A to ich ja považujem za najdôveryhodnejšie médium na SK. Tak isto ako považujem AKO a v trocha menšej miere aj Polis za dôveryhodné agentúry. Keď popustím uzdu fantázii, môže to vyzerať tak, že chcú postrčiť Druckyho a vyradiť SaS alebo KDH... Ale zároveň viem, že podobný osud hrozí aj SNS. Bude to tesné a bude to ruleta, ale opozícia si za to môže sama, že sa nespojila.

11.02.2020 | Pavol Čižmárik

Trpezlivost priatelu.
Ani nie o tri tyzdne uz bude na svete ten najpresnejsi prieskum verejnej mienky, tam sa uvidi, ktore agentury skumali verejnu mienku a ktore ju ohybali podla priania zadavatelov.

11.02.2020 | youri

"Väčšina sa však väčšinou mýli"
Taky krasny nazor na demokraciu dva a pol tyzdna pred volbami.

14.02.2020 | Dryzgon

Inak preco stale niekto spaja zamerne istambulsky dohovor iba s tyranymi zenami?