Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Mečiar poprel obhajobu Ruska v prípade objednávky vraždy

28.06.2018, 20:24 | TASR

Expremiér Vladimír Mečiar poprel obhajobu Pavla Ruska v prípade objednávky vraždy Sylvie Volzovej a označil jeho tvrdenia za lož. Vo večerných Televíznych novinách to uviedla televízia Markíza.

  • Tlačiť
  • 1

Štvrtková Mečiarova výpoveď na polícii v Trenčianskych Tepliciach mala podľa televízie súvisieť s obhajobou bývalého riaditeľa Markízy P. Ruska. Ten tvrdí, že u Mikuláša Černáka si nebol objednávať vraždu bývalej spoločníčky v televízii Markíza S. Volzovej. Naopak, mal sa bosa podsvetia pýtať, či si ona neobjednala jeho likvidáciu.

Echo mal údajne dostať od niekdajšej šéfky Mečiarovej kancelárie Anny Nagyovej, pričom zdrojom informácií mal byť podnikateľ Alexander Rozin. Obaja to na predchádzajúcich výsluchoch popreli. Podobne sa vyjadril aj expremiér.

Neprehliadnite

„Je to lož. Absolútna lož. Je to výmysel. On tvrdí, že to bolo v roku 1997, keď Nagyová tam nerobila. Nesedia tie údaje,“ povedal pre Markízu V. Mečiar.

Podľa Černákovho obhajcu Miloša Maďara výsluchom bývalého predsedu vlády nebola potvrdená obrana P. Ruska.

  • Tlačiť
  • 1

Tagy Pavol Rusko, Vladimír Mečiar