Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Médiám prišli videá o korupcii štátnej tajomníčky Jankovskej

26.03.2018 | xm

Diskusia (24 reakcií) Pravidlá diskusie

26.03.2018 | Mikil

Nič výnimočné u slovenskej justície. A nielen justície.

27.03.2018 | jannys

Lucia Nicholsonová: "A teď si vás koupím všechny. RF, ktorý nikam neodchádza."

Odpoveď Lucie Nicholsonovej poslancovi Marčekovi: https://www.faceboo...

26.03.2018 | lepardu

Skutok sa nestal...

26.03.2018 | pierre002

A kde v riti je slovenska polícia? Úbohé, kam slovenko posuvaju volici smeru, a smutne je ze vacsina slovenska si to necha diktovat touto velmi hlupou mensinou

27.03.2018 | Roman Kanala

Polícia bola zrušená a nahradená kalíciou. Gašpar, Krajmer, kamuflátori.

27.03.2018 | lepardu

Je ich síce menej ako pred piatimi rokmi, ale obávam sa, že to nie je menšina...

27.03.2018 | kaarol

30% zo 60% volebnej ucasti je zjavna menšina...

27.03.2018 | morgan freeman

Nájdu sa odvážni policajti a sudcovia čo si urobia poriadok?

27.03.2018 | Andrej_sk

Potom narazime na dalsi problem. Nebudu nam stacit basy. A mimo vaznic bude poloprazdno. Celkom dobry namet na scificko.

27.03.2018 | martin33

Potom staci ohradit cele Slovensko a pas dostane len ten, kto je neskorumpovany :-)

27.03.2018 | wesely

veď idú stavať cez PPP novú basu v Rimavskej Sobote aj s wellness centrom. Do nej sa všetci vojdú.

27.03.2018 | Andrej_sk

Jankovsky, Janicek, Janik - Chyba len Janukovic.

27.03.2018 | Anna Herrmannová

Ešte verí niekto tomuto mafiánskemu štátu, ktorý si chráni "našich"?!
Všade, kam sa pozriete, tam sa vynára korupcia, klientelizmus a mafiánske praktiky!
Čudujeme sa potom, čo si dovolia Smeráci a ich blízke okolie?
Polícia, justícia?
A Špeci-prokuratúra opäť zametá?!
A vraj nová vláda!!!
...si z nás robia srandu!
Veď je to jedna mafiánska banda, ktorá prikrýva svoje zbojníčenie...
Hrozivé, desivé!!!
Ak niekto ešte hovorí predčasným voľbám nie, tu je dôkaz, že sú potrebné ako soľ!!!
Žitňanská najskôr povie nie, post ministerky spravodlivosti by nedokázala napĺňať a potom takúto vládu, v ktorej nechce pracovať, v NR SR podporí!!!
Katastrofa!!!
Nejde jej o vytváraní cestičiek, ako byť zvolená za Ústavnú sudkyňu?
U prezidenta zelenú má, potrebuje ju aj od kontinuálky!
Charakter jak hrom!

27.03.2018 | Roman Kanala

Zas čo by vyriešili predčasné voľby? Demokratická väčšina by sa nevytvorila, opozícia stále nemá na vládnutie. Ani technicky, lebo nemá väčšinu, ani odborne, lebo nevie, ako na to.

Stačí, aby bábková ficovláda zvýšila minimálnu mzdu a dôchodky a luza ju bude znovu voliť. Aj téma tohto článku je pre dunčov príliš abstraktná a zložitá. Právo, spravodlivosť, právny štát - načo to je, keď im za to nik nedá párky a pivo.

27.03.2018 | Miskooo

Presne tak máte pravdu p.Kanala.
Častokrát sa sám seba pýtam či sú Slováci ako národ hlúpejší ako trebárs Rakúšania alebo Švajčiari alebo čím to je že tu väčšina volí hlupákov už 27rokov a zvyšok voľby ignoruje. Čo myslíte ?

27.03.2018 | alf1

aka vacsina?
komunistov a svedkov tisovych, ktori kladli vence k pomniku sudruha tisa v banovciach, tu predsa volila MENSINA volicov. spolu dostali 49 + 15 = 64 mandatov na poslancov. VSETKY, opakujem VSETKY ostatne strany sa pred volbami zaprisahavali, ze do koalicie s komunistami nepojdu. na zaklade coho dostali hlasy a presli s odretymi usami, napriklad bela a gazda. mali deklarovat vladu s komunistami a nepresli by cez 5 %.
most a siet PO volbach otocili a podviedli svojich volicov. vlada a koalicia tak vznikla na zaklade volebneho podvodu, dokonca tu vladne strana, ktora ani neexistuje. ak niekto nechape, kto su svedkovia tisovi, tak nech sa paci. vyznavaju 100-rocne tradicie, ci nie? teda aj slovakstat ci sudruha tisa a hlinkove gardy, ci nie? zabavne je, ze komunisti ich vzdy oznacovali za klerofasitov - uctievacov sudruha tisa. dnes su s nimi uz v druhej koalicii. teda v tretej.
http://www.idemvoli...
https://domov.sme.s...
https://archiv.ihne...

27.03.2018 | Roman Kanala

A teraz si predstavme, že by táto osoba sedela na Ústavnom súde. Skorumpovaná, vydierateľná, nedotknuteľná s imunitou. Kritici, traste sa. Ktokoľvek jej pripomenie jej poklesky, trestné oznámenie a telefonát za chrbtom, aby bol určite odsúdený.

27.03.2018 | Roman Kanala

Oops, nešlo o Ústavný súd, Jankovská chcela Súdnu radu. Pritom je stále sama účastníčkou súdnych sporov ohľadne jej vlastnej trestnej činnosti. Ak toto nie je konflikt záujmov, tak potom čo ním je.

https://dennikn.sk/...

27.03.2018 | demo50

Pani Znepokojená radšej vzdala ministerský post, ako riešiť Jankovskú, SMER-agentku na MS, ktorú do Súdnej rady navrhol súdruh Róbert Madej. Možno mu to našepkal jeho dobrý priateľ Antonino Vadala... "Hrozivé, desivé!!!"??? Určite áno!

27.03.2018 | -Moss-

Len vdaka Zitnanskej nie je dnes Jankovska v Sudnej rade, takze o com rozpravate?

27.03.2018 | Ľudovít Hajduch

Róbert Jankovský (podpredseda Okr. súdu Pov. Bystrica) berie prachy aj od jednej vplyvnej rodiny tu v Považskej Bystrici, rodiny poslanca mestského zastupiteľstva Pov. Bystrice svätého Františka Martausa. No a tento sudca vydá jedno uznesenie, ktoré istú osobu z tejto rodiny chráni (túto osobu nazvem napr. klient). Druhá strana prípadu sa sťažuje na zaujatosť, ale sudca Jankovský prehlási podpisom "nie som zaujatý" a krajský súd teda vyhodnotí celú zaujatosť tak, že sudca nemôže klamať, a ak nie je zaujatý no tak nie je zaujatý. (písomne rozhodnutie súdu). Klient na súde, opakovane a písomne tvrdí, že NEPOZNÁ sudcu Jankovského a že dokonca skrz nejaké iné problémy nepozná ani jeho ženu, Eriku Jankovskú (vedúcu sociálnej kurately). Táto vedúca vydáva taktiež hodne pochybné správy, veľmi manipulatívne, písané kooperatívne s klientom a jednostraným spôsobom. Náhoda? Všetko je vraj v poriadku aj podľa ÚSPVR PB (až asi o rok súdy konečne akceptujú pochybenia a ustanovia k prípad soc. kuratelu z Trenčína, čiže to Jankovskej zoberú). A teraz k pointe, sudca Jankovský a jeho žena z kurately sa VRAJ s klientom vôbec nepoznajú. Písomne to tvrdí OPAKOVANE klient na súde. Avšak na polícií na výsluchu klienta sa neskôr dokáže, že klient klamal. Klient už v tom čase riešil bývanie a dnes dlhodobo býva V BYTE TOHTO SUDCU... a cez tretiu osobu mu vyplácajú akože nájom. Nuž kto vie, čo to je, keď je to platené cez toho vplyvného poslanca Martausa, človeka s konexiami v našom meste. Možno ide o 150€, možno o 500€, možno o viac. (meno sudcu Jankovského je dokonca stále napísané v rozpise služieb na upratovanie v dotyčnom paneláku, a toto upratovanie vykonáva klient a je teda jasné, že keď klient vie, kedy má upratovať, čo je vtedy, keď je na rade Jankovský) Súdne a iné konania sa ešte neskončili, ani nájom sa ešte neskončil. Ako je ale možné, že takéto dokázané KLAMANIE NA SÚDE nikto nerieši?!? Nie je azda klamanie na súde trestným činom? Ako je možné, že i keď sú tieto ich vzťahy dokázané, že sudca môže stále riešiť aj prípady spojené s klientom, lebo "on si myslí, že nie je zaujatý". Aj z výpovede upratovačky, ktorá na tom byte upratovala vyplýva, že klient sa s rodinou Jankovským musel poznať už v inkriminovanom období.

A teraz, keď čítam, čo stvára táto štátna tajomníčka Jankovská, tak bezpochýb všetkému verím. Proste Jankovskí sú Jankovskí, všetci ich poznajú, ale čo na tom. A poznáme aj ich kamarátov, ale ich menovať, to už človek hazarduje so životom.

Polícia nedávno riešila problém so sudcom tu v Pov. Bystrici a záver bol taký, že oni nemôžu trestnoprávne stíhať sudcu, že sudcovia sú nezávislí a že to môže iba ich nadriadený. Súdna rada ale napísala jasne, kým nebude konať polícia, oni konať nebudú. Mne to príde ako mafiánsky začarovaný kruh štátnej a sudcovskej svojvôle, ktorý občania nemajú ako prelomiť, ale musia v ňom žiť. Inak, tu je viac článkov o rôznych, údajne mafiánoch: http://necenzurovan... (ak by niekto potreboval podklady vyššie uvedených tvrdí, môžem zaslať, ak to pomôže)


27.03.2018 | noblesa

Takze som si pozrel (a vypocul) obidve, aj ked dlhe, videa. Ale nelutujem tie dve obetovane hodiny. Odporucam to vsetkym. To su take svinstva, ze sa clovek ide dogrcat. Strasne.

03.04.2018 | archetyp1

"Radosť žiť v tejto krajine..."

06.04.2018 | donkichot

JUDr. Jankovská nie je jediná. Na Najvyššom súde je zamestnaná JUDr. Alena Šišková z Preselian, rodáčka a spolužiačka Róberta Fica. Bývalá policajtka OOVB v TO do roku 1998, kedy musela opustiť rady polície. Aktivovala sa v politike. V roku 2006 kandidovala za HZDS do parlamentu na 65. mieste. Do parlamentu sa nedostala, ale Róbert Fico ako predseda vlády ju prijal na Okresný súd v Topoľčanoch. Samozrejmosťou bol post predsedkyňe Okresného súdu. Bola to trafika. Ako sudkyňa nemala skúsenosti a veľa nenasúdila. To nevadilo JUDr. Štefanovi Harabínovi, ktorú svoju favoritku presadil do Súdnej rady. Dnes je JUDr.Alena Šišková členkou Najvyššieho súdu.
Nuž a ako je zvykom, JUDr. Alena Šišková sa postarala aj o rodinu a svojho manžela. Z kopáča a robotníka s výučným listom u plynárov nastúpil v krátkej dobe k policajtom. Neskôr sa stal šéfom protidrogového oddelenia nitrianského kraja. Dnes je to už dôchodca a podľa kuloárnej informácie je sám užívateľom kokaínu.