Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Menej seriálov a vyššie ceny skresali akcie Netflixu o viac ako 10 percent

18.07.2019, 17:02 | Jozef Ryník | © 2019 News and Media Holding

Americká firma, ktorá ponúka streamovanie seriálov a filmov, zažila ťažký obchodný deň. V stredu večer ukázala výsledky za druhý kvartál. Tie ukázali, že len v USA stratila 130-tisíc zákazníkov. Po zverejnení týchto údajov sa jej akcie prepadli o 11 percent na 323 dolárov v obchodovaní pred otvorením Newyorskej burzy. Po otvorení Wall Street sa jej akcie spamätali a vystúpili na 328 dolárov.

  • Tlačiť
  • 0

Dôvod na pokles počtu predplatiteľov bol podľa finančného riaditeľa firmy Specera Neumanna najmä vo vyšších cenách a slabšej ponuke televíznych seriálov. Ceny jej služieb v USA sa zvýšili o 13 až 18 percent. Základný balíček, ktorý stál niekedy osem dolárov, teraz stojí už 13 dolárov.

Netflix investorov nepotešil ani tým, že rast jeho predplatiteľov sa spomaľuje aj vo svete. V druhom štvrťroku spoločnosť získala len 2,8 milióna predplatiteľov celosvetovo, čo je len niečo vyše polovica z jej predpokladaného počtu päť miliónov nových zákazníkov.

Neprehliadnite

Prichádza dravá konkurencia

Kalifornskú firmu tiež ohrozuje dravá konkurencia. Online streamingové služby plánujú v tomto roku spustiť spoločnosti Walt Disney aj Apple, štart môžu diváci čakať pravdepodobne na jeseň. V budúcom roku sa na tento rastúci, ale viac preplnený trh chystajú aj ďalší IT giganti ako AT&T, Comcast či NBCUniversal.

„Netflix má pred sebou ťažkú cestu s hroziacou konkurenciou a skončením populárneho online obsahu,“ povedal pre Bloomberg Eric Haggstrom, analytik firmy EMarketer. Odborník však predpovedá, že firma sa opäť môže dostať do dobrých čísel v ďalšom kvartáli, kde plánuje spustiť nové televízne programy.

Michael Pachter, analytik Wedbush Securities, 

Dočítajte celý článok s predplatným TRENDU

už od 94 centov / týždeň

  • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
  • Sektorové rebríčky, hospodárske výsledky firiem
  • Obmedzenie reklamy na TREND.sk

Odomknite článok cez SMS
s týždenným predplatným len za 1,90 €

Získajte prístup za pár sekúnd cez SMS objednaním týždenného predplatného TREND Digital s automatickou obnovou.

Viac informácií.

  • Tlačiť
  • 0

Tagy filmy, Netflix, online, výsledky

Diskusia (0 reakcií)