Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Merkelová padá. Vzdáva sa vedenia CDU

29.10.2018 | TASR

Diskusia (3 reakcie) Pravidlá diskusie

29.10.2018 | Roman Kanala

To je dobrá správa. Výborná správa by to bola, keby sa hovorilo o okamžitom odchode. Alebo keby to bola urobila v 2015, než nekontrolovane zamorila krajinu muzošmi, z ktorých tisíce predstavujú tajnú armádu islamského štátu a bezpečnostné riziko.

Iná výborná správa by bola, keby niečo podobné prehlásilo Fico. Nebolo by to prvý raz. Napríklad "v roku 2004 už nebudem v politike". Alebo "diaľnica hotová do roku 2010". Ale aj pochabý verejný sľub je lepšie, ako vôbec nič.

29.10.2018 | Brano L.

Vôbec to nie je dobrá správa. Ktovie aký západniarsky rozmaznaný chlapček sa stane najbližšie kancelárom v Nemecku. Tento aspoň vedel, kto je Rus a čo od neho možno čakať. Západní lídri sú v tom väčšinou úplne bezzubí, lebo nikdy nezažili komunizmus.
Čo sa týka zamorenia krajiny muzošmi, to vám nikto z putlerovcov nezdôrazňuje, že o otvorenie hraníc ju prosil práve ten Orbán, ktorý teraz vykrikuje všade, aký on je mačo. Pričom ak by Merkel nepustila utečencov do Nemecka, skolabovalo by Rakúsko, Maďarsko a Srbsko. Teda určite pri tom urobila aj nejaké chyby (z ktorých sa už poučila), pre náš región však jej politika bola veľmi ústretová....napriek tomu, že je fackovacím pajácom skoro každého Stredoeurópana.

29.10.2018 | Roman Kanala

To je pravda, ale po jej geste sa vydala na pochod druhá polovica muzošov a z 300 tisíc ich bolo vyše milióna. Orbán bol rád, že sa mu Maďarsko vyprázdnilo, lebo to vyzeralo zle. Bolo by treba obetovať jedno pole a postaviť tam vojenské stany a uličky vydláždiť doskami, inak by sa tam po prvom daždi nedalo chodiť.

V Nemecku sa muzoši jednoducho stratili. Hlavne deti. Buď predané do otroctva a exportované von z krajiny, alebo rozobraté na náhradné diely pre kompatibilných príjemcov. Alebo s trochou šťastia adoptované načierno do roľníckych rodín, kde potrebujú pracovnú silu. O tom sa v novinách nedočítate.

Frau Merkel si naoko počínala dobre, až na pár kiksov, ktoré sú však kolosálnych rozmerov. Vykynožila všetok dorast, v jej tieni nie sú následníci. Stála pri počiatku gréckej krízy, keď namiesto grexitu boli súkromné dlhy nemeckých a francúzskych bánk socializované a rozpustené medzi členské štáty eurozóny. Spustila migračnú krízu, alebo ju posilnila. Neriešila energetickú krízu a dopustila návrat uhlia a plynu. Čím bol kedysi pakt Ribbentop - Molotov je dnes Nord Stream II. To sú všetko veľmi vážne prešľapy.