Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Metro je na ceste k dohode. Odpredá svoju divíziu hypermarketov

11.02.2020, 11:25 | ČTK

Spoločnosť Metro sa predbežne dohodla na predaji svojej hypermarketovej divízie Real Düsseldorf. Kupcom by bolo realitné konzorcium X+Bricks a SCP Group. Kúpnu zmluvu zatiaľ nepodpísali.

  • Tlačiť
  • 0

Tagy

Metro

Záverečný podpis obchodu ešte viazne na ďalších bodoch rokovania. Ani jedna zo strán ich ešte neuzavrela. V predbežnej dohode sa však počíta s odpredajom celej divízie. Jej hodnota je asi miliarda eur. 

Dohodu musia najprv schváliť orgány zúčastnených firiem, v prípade metra aj predstavenstvo a dozorná rada.

Posledné slovo budú mať pri transakcii aj regulačné úrady. 

Metro prevádzkuje na Slovensku veľkoobchody Metro, v susednom Česku pod názvom Makro, a jeho najväčším akcionárom je skupina EP Global Commerce (EPGC) českého miliardára Daniela Křetínskeho a slovenského investora Patrika Tkáča. 

Stratová divízia Real prevádzkuje 277 hypermarketov a zamestnáva približne 34 000 ľudí. Budúci majitelia údajne plánujú riadiť iba časť obchodov a zvyšok predajú konkurencii, napríklad Kauflandu alebo Edeke. 

Spoločnosť Metro v uplynulých rokoch predáva niektoré divízie, aby sa mohla sústrediť na kľúčové veľkoobchodné aktivity. Podnik má v 26 krajinách viac ako 770 veľkoobchodov Cash & Carry. Zamestnávali viac ako 150-tisíc ľudí.

  • Tlačiť
  • 0

Tagy Metro

Diskusia (0 reakcií)