Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Miest v jasliach zrejme ubudne, jasličkový zákon vyháňa hráčov z biznisu

11.05.2018 | Tomáš Nejedlý

Diskusia (10 reakcií) Pravidlá diskusie

11.05.2018 | muchomuurka

Aby sa umožnilo "čerpanie" fondov, tak spôsobili likvidáciu jaslí a ako inak - bez náhrady pre rodičov s malými deťmi, tí nech počkajú na výstavbu nových tri roky, než sa vysúťažia dodávatelia, postavia a dovtedy dieťa nech počká s vývinom, potom preň možno bude miesto v eurofondových jasličkách :D. Už ani nepotrebuje komentár, čo je toto za spôsob riadenia/myslenia.

11.05.2018 | Nemo79

Sak mame skvelu socialnu vladu. Magalica jedna dr*nuta. Hlavne ze kazda druha strana z opozicie aj kolicie si otiera hubu o rodinu, pripadne ty bigotnejsi o tradicnu rodinu. Ale spravit nieco pre tu rodinu to ani omylom.

11.05.2018 | OliWer1

Neurazajte mangalice.

11.05.2018 | Brano L.

++++

Keby to nebolo do plaču.

11.05.2018 | martin33

Striktne povedane, tradicna rodina ziadne skolky ani jasle nepotrebuje, lebo v tradicnej rodine je matka doma. Problem je samozrejme v tom, ze v ramci budovania lepsich zajtrajskov, rastuceho HDP a plnej zamestnanosti zien, z jedneho prijmu (z ktoreho stat zoberie viac ako 60%) rodina vyzit nedokaze. A preto musime vymyslat "odkladiska deti" ako jasle, skolky a neskor povinnu skolsku dochadzku.

11.05.2018 | mánička

aj dnes by boli zamestnávatelia radi, keby ženy pracovali od 5. mesiaca dieťaťa ako za socíku

11.05.2018 | muchomuurka

Deti sa socializujú v skupine s inými deťmi a učia od nich. Rozhodne im to dá do budúcnosti viac skúseností v spoločenskej interakcii a dobra ako sedieť doma s mamou, ktorá je psychicky vyčerpaná z trojročného gugugaga odborného dialógu a večnej slúžkovskej pozície s komentármi typu, ako Ti je dobre, veď si doma, nič nerobíš. Boli ste na materskej s vlastným dieťaťom, že ste takým zástancom tohto konzervatívneho proženského modelu?

Dajte už pokoj tým ženám, každá má svoj rozum a možnosť výberu čo chce sama. Ešte som nevidela nikoho sťažovať sa, že dieťa museli dať do jaslí, ak sa im podarilo dieťa umiestniť. I keď bola matka doma, na pár hodín si pochvaľovali, že majú konečne čas ísť v súkromí aspoň na WC, či v pokoji sa osprchovať. Kto nezažil, bude tárať o odkladaní detí.

11.05.2018 | martin33

Ale ano, pre deti ktore v dospelosti budu len "kolieskami v systeme", je dolezite aby si zacali na to zvykat co najskor. Pokial rodicia ale chcu, aby z dietata vyrastla samostatna osobnost, schopna mysleit a konat aj "mimo hranic systemu", je vhodne im "dopriat" individualnu starostlivost aspon prve 3 roky, ked sa formuje mozog a zakladne jadro osobnosti.

12.05.2018 | muchomuurka

Pekne okolo toho filozofujete. Ako môj synovec, keď sa chce vyhnúť svojim povinnostiam. Podobnosť je čiste náhodná :D.

12.05.2018 | martin33

Hovorim na zaklade vlastnych skusenosti, ako clovek ktory nezazil jasle a "dobrodinie" masoveho vzdelavacieho systemu zacal "vyuzivat" az od cca. 5. roku v skolke, v porovnani s mojimi rovesnikmi, ktori boli nuteni sa "socializovat" v jasliach od utleho veku 2 rokov. Ti rovesnici su konformni, za kazdych okolnosti sa prisposobujuci spolocenskemu tlaku, neschopni opustit zauzivane sablony myslenia a konania - jednoducho idealne "kolieska" pre system.
To, aka je "institualizovana" vychova v rannom veku nebezpecna pre vyvoj mozgu, ukazuje, na extremnom priklade rumunskych detskych domovov, napriklad tento clanok:
https://www.livesci...