Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom
Objednajte si denný súhrn správ
Vyberiete si len témy, ktoré vás zaujímajú.
Zasielanie newslettra kedykoľvek vypnete.

Migranti menia trasy, bezpečnou je teraz tá cez Španielsko

11.08.2017, 17:30 | TREND.sk | ČTK | SITA

Prečítajte si najdôležitejšie udalosti dňa v skratke TREND.24: Takmer tri štvrtiny Slovákov znepokojuje nástup extrémizmu

  • Tlačiť
  • Poslať e-mailom
  • Oznámiť chybu
  • 0

Tagy

TREND.24

Španielsko by v počte ilegálnych migrantov, ktorí prichádzajú do krajiny po mori, mohlo tento rok predbehnúť Grécko. Uviedla to spravodajská stanica BBC s odvolaním sa na Medzinárodnú organizáciu pre migráciu. Doteraz sa v roku 2017 takýmto spôsobom dostalo do krajiny 8 385 ľudí, čo je o tretinu viac, ako za rovnaké obdobie v predošlom roku. Do Grécka prišlo pre porovnanie 11 713 osôb. Dôvodom stierania rozdielov je, že migranti považujú cestu do Španielska za bezpečnejšiu.

Odporcovia odchodu Veľkej Británie z Európskej únie zvažujú založenie novej politickej strany. Hlavným iniciátorom projektu by mal byť James Chapman, bývalý poradca ministra britskej vlády pre rokovania o brexite Davida Davisa. Myšlienku vzniku novej politickej strany, v ktorej by sa spojili proeurópski politici zo všetkých súčasných strán, nedávno podporil aj bývalý britský premiér Tony Blair.

Zdroj: SITA/AP

Kandidát nemeckej sociálnej demokracie na kancelára Martin Schulz chce presadiť záväzné kvóty pre elektromobily v Európe. Požaduje tiež prísnejšie kontroly automobilového priemyslu. S odvolaním sa na jeho päťbodový plán o tom informoval denník Süddeutsche Zeitung. Od nemeckých výrobcov áut chce M. Schulz väčšie investície do produkcie batérií v spolkovej republike, aby neboli závislí na zahraničnej konkurencii.

Neprehliadnite

Americká spoločnosť Amazon, ktorá je najväčším internetovým predajcom na svete, hľadá na svojom domácom trhu partnera, s ktorým by predávala vstupenky na kultúrne a spoločenské podujatia. S odvolaním sa na informované zdroje o tom informovala agentúra Reuters. Amazon už je v tomto segmente úspešný vo Veľkej Británii. Amazon by zase mal ďalšie lákadlo pre nových zákazníkov do predplatenej služby Amazon Prime.

Takmer tri štvrtiny Slovákov (71 percent) považujú nástup a šírenie extrémizmu za závažný problém, ktorý ich aj osobne znepokojuje. Opačný názor má iba 13 percent Slovákov, ktorí nevidia v rastúcom extrémizme žiadny problém, respektíve je to podľa nich iba veľmi malý problém, ktorým sa netreba znepokojovať. Vyplýva to z reprezentatívneho výskumu Inštitútu pre verejné otázky (IVO). Zber údajov realizovala agentúra FOCUS v dňoch 13. až 24. júla formou osobného dopytovania. Na otázky odpovedalo 1 025 respondentov, ktorí mali viac než 18 rokov.

Silné búrky sa vo štvrtok v noci prehnali západnou časťou Slovenska. Mohutné nárazy vetra, ktoré ho sprevádzali, spôsobili škody, polámané stromy, ktoré skončili aj na autách či problémy s elektrickým vedením. Hasiči v Bratislave, kam búrka prišla smerom od Rakúska a Maďarska, hlásili hodinu po polnoci desiatky výjazdov. Ako informoval Slovenský hydrometeorologický ústav, cez západ Slovenska v tom čase postupoval silný búrkový systém. Sprevádzali ho silné nárazy vetra, ktoré dosiahli okolo 100 km/h.

Zdroj: SITA

Rokovanie piatkovej koaličnej rady je zrušené pre zdravotné problémy premiéra Roberta Fica. Pre agentúru SITA to potvrdili dva nezávislé zdroje. Nový termín rokovania by mal byť stanovený na utorok alebo stredu. Podľa informácií má predseda vlády horúčku. Predsedovia troch koaličných strán Smeru R. Fico, SNS Andrej Danko a Mosta Béla Bugár sa mali zísť po troch dňoch, aby sa pokúsili vyriešiť koaličnú krízu. Tá vznikla v pondelok vypovedaním koaličnej zmluvy zo strany národniarov.

Polícia vzniesla obvinenie zo sexuálneho zneužívania voči bývalemu zamestnancovi Čistého dňa, ktorý tam pracoval ako terapeut a zastupoval aj riaditeľa. Túto informáciu pre TV JOJ potvrdila Krajská prokuratúra v Trenčíne, ktorá však odmietla poskytnúť viac informácií. Prípad Rebeky pritom už polícia raz preverovala. Ona a jej matka tvrdia, že polícia im neverila a až po zásahu Generálnej prokuratúry SR po vypuknutí kauzy Čistý deň prípad opäť otvorila.

TREND_24_kruh_logo

Prehľad kľúčových udalostí z ekonomiky a biznisu TREND.24 vychádza každý deň o 17:30.

Objednajte si RSS feed a pozrite si staršie vydania.

  • Tlačiť
  • Poslať e-mailom
  • Oznámiť chybu
  • 0

Tagy TREND.24

Diskusia (0 reakcií)