Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Mika odstupuje z kandidátky SaS. Pocítil som intrigy, vyhlásil

03.10.2019, 10:19 | TASR | TREND.sk

Exriaditeľ RTVS Václav Mika odstupuje z kandidátky strany SaS do budúcoročných parlamentných volieb. Informoval o tom prostredníctvom listu členom strany, ktorý zaslal aj TASR. Na svoj návrh kandidátky ho zaradil predseda SaS Richard Sulík, mal byť medzi prvými 15 menami. V. Mika uviedol, že pre jeho meno začala byť táto kandidátka spochybňovaná.

  • Tlačiť
  • 4

„Na vlastnej koži som pocítil intrigy a ohováranie zo strany takzvaného Demokratického jadra SaS. Preto som prijal slobodné a zodpovedné rozhodnutie. Dnešným dňom som predsedovi strany SaS Richardovi Sulíkovi oznámil, že odstupujem z kandidatúry na poslanca NR SR v nadchádzajúcich parlamentných voľbách,“ napísal V. Mika s tým, že aj naďalej ostáva sympatizantom strany.

V. Mika v liste uviedol, že ponuku R. Sulíka kandidovať prijal preto, aby spoločnými silami vrátili krajinu ľuďom. „Mrzí ma, že v dnešnej dobe už nie sú podstatné výsledky, ani logické zdôvodnenia kritických otázok,“ tvrdí bývalý generálny riaditeľ RTVS, Markízy aj Rádia Expres.

„Dnes často rozhoduje len emócia a obraz, ktorý chce niekto účelovo o vás vytvoriť napriek tomu, že máte jasnú profesionálnu osobnú históriu, s ktorou nemáte problém byť konfrontovaný,“ doplnil.

Neprehliadnite

Exriaditeľ RTVS tiež poďakoval za dôveru a podporu R. Sulíkovi, ako aj ďalším členom strany. Uviedol, že SaS má kvalitný program, ktorý Slovensko potrebuje. R. Sulík predstavil V. Miku ako súčasť kandidátky v pondelok.

Konečnú podobu kandidátky budú členovia SaS schvaľovať na sobotňajšom nominačnom Kongrese strany. Lídrom Sulíkovho návrhu kandidátky má byť on sám, po ňom nasleduje europoslankyňa Lucia Ďuriš Nicholsonová.

Medzi prvými 15 menami jeho návrhu je aj predseda Bratislavského samosprávneho kraja Juraj Droba. Nie sú však medzi nimi členovia platformy Demokratické jadro SaS Ľubomír Galko, Jozef Rajtár či Natália Blahová.

  • Tlačiť
  • 4

Tagy SAS, Václav Mika