Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Milan Kňažko postrelil zlodeja, ktorý sa vlámal do jeho vily

11.01.2017, 11:50 | ČTK

Herec Milan Kňažko postrelil vo svojej bratislavskej vile zlodeja. Incident, ktorý sa stal v noci na stredu, M. Kňažko potvrdil denníku Nový čas, ktorý o tom napísal na svojom webe. Prípad vyšetruje polícia.

  • Tlačiť
  • 6

Podľa denníka sa 71-ročný herec bránil legálne držanou zbraňou proti mužovi, ktorý vnikol do jeho vily. M. Kňažko býva v prestížnej bratislavskej štvrti neďaleko pamätníka Slavín.

„Je pravda, že tam bol lupič. Keď budem mať po výpovedi, budem môcť povedať viac," citoval M. Kňažka portál Pluska.sk, podľa ktorého sa zlodejovi po streľbe podarilo uniknúť z vily a polícia ho dolapila na záhrade Kňažkovho domu.

Portál Aktuality.sk s odvolaním sa na vyjadrenie záchranárov napísal, že postrelený muž utrpel ľahké zranenie nohy a že po ošetrení bol prevezený do nemocnice.

Polícia bližšie informácie k streľbe neuviedla. Policajná hovorkyňa Lucia Mihalíková ČTK iba povedala, že kriminalisti dostali oznámenie o vlámaní do domu a že prípad na mieste vyšetrujú.

Zákon umožňuje ľudom v ich obydlí použiť zbraň, pokiaľ iná osoba do neho neoprávnene vnikne alebo v ňom zotrvá.

M. Kňažko stvárnil množstvo postáv v divadle aj vo filme. Počas takzvanej nežnej revolúcie sa stal jedným z hlavných organizátorov a rečníkov na protikomunistických demonštráciách na Slovensku. Neskôr pôsobil aj v politike. V roku 2014 sa herec v priamych voľbách neúspešne pokúšal o zvolenie za slovenského prezidenta a onedlho aj za primátora Bratislavy.

  • Tlačiť
  • 6