Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Milionári schudobneli. Pripravujú sa na krízu

14.07.2019 | Ronald Ižip

Diskusia (6 reakcií) Pravidlá diskusie

14.07.2019 | @@@

"Držba hotovosti v pomere 28 percent tak predbehla aj držbu akcií v pomere 26 percent."

no a ?.....dnes držia hotovosť a ked sa trh prepadne zas nakupia ....straty vždy znašaju najmä bežny a chudovny ludia čo maju svoje uspori v dôchodkovych fondoch a podobne .....

milionari maju väčši dosah na svoj majetok ako ostatny ludia tym padom ked už je trh niekde nahore alebo sa začne prepadavať vedia rychlo sa z toho dostať tym minimalizuju straty ...čo je rozdiel oproti bežnym ludom najmä tym čo maju uspori v dôchodokovych fondoch ti často nemaju taki dosah a ked pride prepad su to oni ktory najviac značaju nasledky prepadu trhu

14.07.2019 | traderinvestor


Milionári však akciám prestávajú veriť a pripravujú sa na recesiu. Hovorí o tom rozloženie ich portfólia, ktoré v prvom kvartáli tohto roka smerovalo najviac do hotovosti. Držba hotovosti v pomere 28 percent tak predbehla aj držbu akcií v pomere 26 percent.

Znižovanie pomeru akcií na úkor hotovosti či dlhopisov je znamením, že milionári prestávajú veriť ďalšiemu rastu akciového trhu. Napriek tomu americké akcie uzatvárali minulý týždeň na historických maximách.

==================================================­==========
Milionári však akciám prestávajú veriť a pripravujú sa na recesiu.
Lebo z MAXIM ideme hned do RECESIE.
Milionari nie sú tie zvieratka zo salaša, aby podliehali rýchlo emociam ako nám tu autor sa snaží naznačovať.

Kedže pomer hotovosti a držby akcií je cca rovnaký, časť milionarov predala a čakajú na korekciu, lepšiu cenu.
A další milionari chcú ešte viac zarobiť .

Inak americké akcie TAZKO UZATVARALI MINULY TYZDEN na historických maximách.
Uzatvárať mohli iba americké akciové INDEXY.
A i to nie všetky štyri.
Russell 2000 nedosahuje maximá, tak ako v Europe DAX.

14.07.2019 | Ronald Ižip

traderinvestor... Recesia je proces, ktorý trvá typicky 1-2 roky, Pri poslenej bol pokles akcií viac ako 50%. Ten, kto akcie držal, sa popálil. Tí, ktorí očakávajú recesiu, majú preto veľký dôvod alokovať svoje portfólio do hotovosti. Akcie nakúpia, ale pravdepodobne nie skôr ako na budúci rok. Každý investor tomuto procesu dobre rozumie.

Čo sa týka obchodnej terminológie, myslím, že pre veľkú väčšinu čitateľov TRENDU je nie je v súčasnosti potrebné zachádzať do detailov a rozoberať vývoj jednotlivých indexov. "Americké akcie dosiahli nové historické maximá" veľmi dobre odpovedá faktu, že " väčšina kapitalizácie amerických akcií dosiahla svoje historické maximá".

15.07.2019 | traderinvestor

Recesia není proces, ale znížená ekonomická aktivita, všeobecne definovaná pokles 2q po sebe. Takže kde vidíte 2q po sebe, že daná krajina je v RECESII ?
Toto je ekonomický denník, nie nový čas.
Takže opäť musí napísať, ťažko americké akcie uzatvárali minulý týžden na historických maximách.

Ten kto akcie drží sa NEPOPALIL. Opäť zastávam názor, že toto nie je nový čas, daný investor mohol mať iba stratu. A aj tá mohla byť iba účtovná, ak sa bavíme o podnikateľoch. Na druhej strane, takého pozície sa hedžujú práve napr. cez predaj akciového indexu. Takže pokles akcií, vytvára zisk na predaji indexu.
Ale to vy myslím viete, len to už nejako neuvádzate.

ps: ked neviete, čo bude o týždeň, ako si môžete byť tak istý, že vitete , že budúci rok treba kupovať ?

15.07.2019 | traderinvestor

Korekcia súčasného akciové trhu je veľmi zdravá.
A preto aj môže byť daný pomer hovotosti.
Iba tí, čo májú hotovosť na lacný nákup, môže si nakúpiť.

14.07.2019 | @@@

"Kedže pomer hotovosti a držby akcií je cca rovnaký, časť milionarov predala a čakajú na korekciu, lepšiu cenu.
A další milionari chcú ešte viac zarobiť . "

skôr by som povedal že ide o tych istych milionarov čiže len predali čas akcii a ponechaju si hotovosť s tym že sami nevedia ako sa pohne akciovy trh ....ak narastie stale im ostala nejaka čast v akciach čim zarobia ak vyrazne poklesne alebo pride recesia a bude vyrazny prepad za hotovosť čo maju teraz nakupia nove akcie ovela lacnejšie