Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Miliónové odmeny pre advokáta na štvrtkovej hodine v parlamente

Názor | Naši v Smere nekradnú. Ak predsa len kradnú, tak potom platí, že menej ako kradol kedysi Mikuláš Dzurinda. A keď zlodejina trčí z každého kúta, platí tretia možnosť: Aj tak kradnú všetci a my aspoň niečo dáme ľuďom.

13.10.2017, 19:30 | TREND.sk

  • Tlačiť
  • 0

Takto by sa dal zhrnúť myšlienkový pochod premiéra, keď odpovedal na otázku poslankyne Eriky Jurinovej na štvrtkovej hodine otázok v parlamente. Dovolila si Robertovi Ficovi položiť otázku, ako hodnotí obrovskú odmenu pre advokáta Radomíra Bžána za spor o Vodnú elektráreň Gabčíkovo.

Rozplynutá vidina miliónov

Advokát R. Bžán neprežíva práve najlepšie obdobie. Vidina 64-miliónovej odmeny sa rozplynula. Na jeho konto nepribudne ani 17,6 milióna, na ktorých sa „ústretovo“ dohodol so šéfom štátnej firmy MH Manažment Branislavom Bačíkom.

Pravdepodobne nebude ani čo baliť do alobalu, keďže je možné, že advokát napokon z tejto vyrokovanej sumy nedostane nič. Po dva týždne trvajúcom škandále sa zdá ministrovi hospodárstva Petrovi Žigovi zo Smeru aj suma 17,6 milióna vysoká. Možno napadne celú zmluvu ako neplatnú.

V tomto prípade Smer išiel ešte ďalej. P. Žiga siahol na smerákov. Pre zmluvu budú musieť odísť traja členovia dozornej rady a tiež traja členovia predstavenstva MH Manažment. Dozornú radu odvolal minister hospodárstva vo štvrtok, predstavenstvo skončí po tom, čo sa zmenia stanovy celej spoločnosti.

Postup orgánov štátnej firmy v právnom spore pritom považuje minister hospodárstva za neprofesionálny.

Je naozaj krásne, že

Dočítajte celý článok s predplatným TRENDU

už od 94 centov / týždeň

  • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
  • Sektorové rebríčky, hospodárske výsledky firiem
  • Obmedzenie reklamy na TREND.sk

Odomknite článok cez SMS
s týždenným predplatným len za 1,90 €

Získajte prístup za pár sekúnd cez SMS objednaním týždenného predplatného TREND Digital s automatickou obnovou.

Viac informácií.

  • Tlačiť
  • 0

Tagy Jednou ranou, kauza, Názory, Názory, Radomír Bžán, Radomír Bžán

Diskusia (0 reakcií)