Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Počiatek ponúkol post premiérovi

20.06.2008, 14:45 | SITA

Minister nechce, aby
sa s kauzou o úniku informácií spájala strana SMER. (Aktualizované)

  • Tlačiť
  • 0

Stanovisko ministra financií k medializovanej kauze o úniku informácií o posunutí mantinelov koruny voči euru:

Minister financií Slovenskej republiky Ján Počiatek jednoznačne odmieta ničím nepodložené obvinenia z možného úniku informácií o zmene centrálnej parity.

Medializovaná zdvorilostná návšteva je účelovo spájaná s týmto vykonštruovaným obvinením. Táto vyfabulovaná kauza poslúžila k spolitizovaniu celej situácie, čo poškodzuje vládu a stranu SMER.

Napriek tomu, že sa minister financií ničoho nezákonného nedopustil, nechce aby touto kauzou bola poškodzovaná strana SMER, rozhodol sa po návrate predsedu vlády zo zahraničnej cesty dať mu k dispozícii svoju funkciu vo vláde.

Ján Počiatek, minister financií Slovenskej republiky

Aktualizácia 20. 6., 16:15:

Predseda vlády Robert Fico zatiaľ nie je rozhodnutý, ako bude na ponúknutú demisiu ministra financií reagovať.

Fico v piatok v Bruseli povedal, že s neetickým a nemorálnym správaním Počiatka nesúhlasí a to mu aj vytkol. "Nevážim si, čo urobil a čo som mu povedal si nedá za klobúk," uviedol premiér.

Na druhej strane si však Počiatek podľa neho zaslúži poklonu, keďže Slovensko vo štvrtok prijali lídri krajín Európskej únie do eurozóny. Aktivity a obvinenia opozície považuje Fico za žiarlivosť. "Odmietam bludy pána Mikloša o centrálnej parite," vyhlásil a zároveň odmietol, že by na Slovensku boli napáchané akékoľvek škody.

Reagoval tak na vyjadrenia bývalého ministra financií, že vďaka dôverným informáciám od štátu zarobili na posunutí mantinelov koruny finančné skupiny J&T a Istrokapital veľké množstvo peňazí. 

Foto na titulke - Miro Nôta

  • Tlačiť
  • 0

Diskusia (0 reakcií)