Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Kalavská chce skončiť, rozhodla sa podať demisiu. Cítila som sa veľmi zle, hovorí

09.12.2019, 16:55 | TASR

Ministerka zdravotníctva Andrea Kalavská (nominantka Smeru-SD) podá demisiu. Informovala o tom v pondelok hovorkyňa ministerstva zdravotníctva Zuzana Eliášová.

  • Tlačiť
  • 9

Kancelária ministerky bude v tejto veci v utorok (10. 12.) kontaktovať prezidentský palác. A. Kalavská ponúkla svoju demisiu po tom, ako vláda v stredu (4. 12.) stiahla návrh reformy nemocníc, tzv. stratifikáciu, z rokovania parlamentu.

Neprehliadnite

„Viete, veľa som nad tým, samozrejme, rozmýšľala. V stredu som mala chuť, stále má človek chuť odísť, pretože tak, ako sa správa niekto k svojmu ministrovi, ako sa správali ku mne, si myslím, že nie je adekvátne. Cítila som sa veľmi zle,“ komentovala. „Stále si myslím, že takto sa nemá správať k svojmu ministrovi, ako sa zachovala strana Smer-SD ku mne,“ podotkla.

S A. Kalavskou sa vo štvrtok (5. 12.) stretol premiér Peter Pellegrini (Smer-SD). Po rokovaní vyhlásil, že chce, aby Kalavská na ministerstve zotrvala a vyjadril jej plnú podporu.

Predseda vlády veril, že ministerka svoj postoj prehodnotí. Rozhodnutie stiahnuť reformu z parlamentu nepovažuje za A. Kalavskej neúspech. „Práve naopak, pani ministerku považujem za správnu osobu na správnom mieste,“ skonštatoval premiér s tým, že urobila v rezorte obrovské množstvo práce a je čo ešte robiť aj do konca volebného obdobia.

  • Tlačiť
  • 9