Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Úzke vedenie Smeru sa dohodlo. Ministerkou vnútra má byť Denisa Saková

23.04.2018, 20:21 | TREND.sk

O Denise Sakovej, ktorú malo za ministerku vnútra vymenovať užšie vedenie Smeru, sa hovorí ako o pravej ruke Róberta Kaliňáka. Samotný exminister vnútra ju označil za druhú najšikovnejšiu ženu, akú v živote stretol, po jeho žene.

  • Tlačiť
  • 15

Denník N sa odvoláva na informácie z prostredia strany. Počas dňa Peter Pellegrini i Robert Fico avizovali, že ministrom bude skúsený straník zo Smeru, ktorý môže rezort začať riadiť ihneď. Teraz sa strana chystá rozhodnutie oznámiť prezidentovi a koaličným partnerom.

Denisa Saková podľa Denníka N figurovala v tendri na ministerstve vnútra, ktorý za státisícové úplatky pre Róberta Kaliňáka a Jána Počiatka mala získať spoločnosť Tempest. Takto zákazku verejne opísal prokurátor V. Špirko.

V roku 2017 videl predseda Smeru Robert Fico v D. Sakovej a Petrovi Pellegrinim nastupujúcu generáciu v Smere-SD. Za nastupujúcu generáciu ich označil vtedy vo videu, ktoré zverejnil na sociálnej sieti.

Neprehliadnite

„Chcem prejsť celé Slovensko. Nebudem chodiť sám. Pozval som niektorých predstaviteľov z nastupujúcej generácie Smeru-SD, aby chodili so mnou. V Martine sa budem tešiť zo spoločnosti Petra Pellegriniho a rovnako bude so mnou štátna tajomníčka Denisa Saková, ktorá sa sústredí na témy typické pre tento rezort, najmä reformu verejnej správy. Bude to dobrá partia. Môžeme urobiť kus dobrej roboty,“ uviedol vtedy R. Fico vo videu.

  • Tlačiť
  • 15

Tagy Denisa Saková, Smer