Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Ministerstvo hospodárstva vyčlenilo ďalšie peniaze na podporu smart city projektov

09.09.2019, 15:30 | TASR

Rezort hospodárstva vyčlenil viac ako jeden milión eur na podporu smart city projektov, ktoré by mali pomôcť zlepšiť život v slovenských mestách. Ide o dotáciu na podporu malých a stredných podnikov pri zavádzaní inovatívnych riešení v mestách. Ministerstvo hospodárstva (MH) SR tak nadviazalo na minuloročnú priamu podporu, v rámci ktorej bolo prerozdelených takmer 500-tisíc eur. Žiadosti je možné predkladať do 4. októbra.

  • Tlačiť
  • 0

Podľa generálnej riaditeľky sekcie podnikateľského prostredia a inovácií Miriam Letašiovej sa MH rozhodlo pokračovať v podpore projektov inteligentných miest aj v tomto roku na základe minuloročného záujmu podnikov aj samospráv. Pripomenula, že v prípade pilotnej výzvy išlo o prvý podporný mechanizmus pre smart city riešenia priamo zo štátneho rozpočtu.

Neprehliadnite

„Firmy prichádzali so zmysluplnými projektmi a riešeniami, ktoré môžu pomôcť mestám a predovšetkým obyvateľom zlepšiť kvalitu života,“ uviedla M. Letašiová. Aktuálna výzva je určená na vypracovanie štúdií uskutočniteľnosti jednotlivých projektov, kde môžu firmy získať až 20-tisíc eur, a po tomto zhodnotení projektu, jeho slabých a silných stránok, môžu firmy dostať na jeho realizáciu až 150-tisíc eur.

V pilotnej výzve vyhlásenej v roku 2018 MH podporilo desať projektov inovatívnych malých a stredných firiem v rôznych oblastiach technológií, ktoré mali zlepšiť život obyvateľov Bratislavy, Nitry, Banskej Bystrice, Trenčína, Trnavy, Popradu, Hlohovca, Banskej Štiavnice, Dolného Kubína a Senca. Ich realizáciu MH podporilo sumou takmer pol milióna eur a mali by byť dokončené do marca 2020.

Rozdielom v porovnaní s doterajšími schémami, ktoré realizuje rezort v oblasti podpory malých a stredných podnikov, je spolupráca medzi podnikmi a mestami. Týmto spojením, ktoré je založené na vzájomnej dohode, sa rezort snaží o lepšie využitie verejných zdrojov.

  • Tlačiť
  • 0

Tagy ministerstvo hospodárstva, smart city

Diskusia (0 reakcií)