Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Ministerstvo obrany chce vyslať vojakov do krajín, ktoré môže ohroziť Rusko

03.04.2018, 17:08 | SITA

Ministerstvo obrany SR predložilo do medzirezortného pripomienkového konania návrh na vyslanie slovenských vojakov do predsunutých pozícií Severoatlantickej aliancie (NATO).

  • Tlačiť
  • 0

Vyplýva to z predloženej správy na portáli Slov-lex, v ktorom sa uvádza, že rezort obrany plánuje vyslať príslušníkov Ozbrojených síl SR do Lotyšska, Litvy, Estónska a Poľska.

„Najzásadnejším rozhodnutím NATO v oblasti posilnenia kolektívnej obrany bolo schválenie Posilnenej predsunutej prítomnosti v Poľsku, Litve, Lotyšsku a Estónsku formou rozmiestnenia jednej mnohonárodnej práporovej skupiny v každom z uvedených členských štátov s cieľom demonštrovať solidaritu spojencov, ich odhodlanie a schopnosť reagovať na akúkoľvek agresiu voči členskému štátu NATO,“ uvádza sa v predloženej správe.

Neprehliadnite

Rezort obrany plánuje do spomínaných oblastí vyslať do 152 vojakov, ktorí by mali plniť úlohy kolektívnej obranyschopnosti NATO. Predpokladaný termín ukončenia pripomienkového konania je navrhnutý na 13. apríla. K materiálu zatiaľ nebola vznesená žiadna pripomienka.

  • Tlačiť
  • 0

Tagy hranica, Rusko, Slovensko, vojaci

Diskusia (0 reakcií)