Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Ministerstvo obrany kupuje poľné rovnošaty. Zaplatí za ne milióny

01.11.2018, 10:00 | TASR

Ministerstvo obrany (MO) SR kupuje poľné rovnošaty. Zaplatiť by za ne malo do ôsmich miliónov eur bez dane z pridanej hodnoty (DPH). Vyplýva to z vestníka Úradu pre verejné obstarávanie (ÚVO).

  • Tlačiť
  • 0

„Poľné rovnošaty sú súčasťou výstroja profesionálnych vojakov. Po zakúpení budú distribuované z centrálneho skladu na jednotlivé útvary a zariadenia Ozbrojených síl SR podľa ich aktuálnych potrieb. Čo sa týka výsledku verejného obstarávania, ide o rámcovú dohodu, to znamená, že bude napĺňaná v rámci čiastkových zmlúv podľa aktuálnych potrieb a dostupných finančných zdrojov,“ uviedla hovorkyňa rezortu obrany Danka Capáková.

Neprehliadnite

V rámci zákazky by malo ministerstvu dodať postupne okolo 40-tisíc rovnošiat združenie ZEKPO, ktoré podľa vestníka ÚVO vytvorili spoločnosti Rempo a Zekon Michalovce.

Dodávateľ bol podľa slov hovorkyne vybraný na základe verejnej súťaže v súlade so zákonom o verejnom obstarávaní. Predmetom dodávky majú byť podľa zverejnených informácií aj všetky potrebné doplnky, ako napríklad hodnostné označenie či rukávové znaky.

  • Tlačiť
  • 0

Tagy ministerstvo obrany, verejné obstarávanie

Diskusia (0 reakcií)