Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Z dohody s Američanmi nič nebude. Ministerstvo obrany ukončilo rokovania

11.03.2019 | TREND.sk | TASR

Diskusia (19 reakcií) Pravidlá diskusie

11.03.2019 | Martinoid

Staci si spomenut na plot okolo usa ambasady. Vziadnom pripade ich sem nevpustat!

11.03.2019 | Emasculate

Dovod je nasledovny:

Prijatie americkych prachov by zo zlodejskej pakaze z SNS automaticky spravilo subjekty americkeho zakona FCPA, co je extrateritorialny zakon ktory postihuje korupciu statnych uradnikov kdekolvek vo svete. Kedze bytostna podstata SNS je rozkradanie verejnych zdrojob, a ziaden tender cez nich neprejde bez masivnej, bezskrupuloznej korupcie vo forme uplatkov, tak fakticky prijat tie prachy a financovat z nich zakazky tradicnym mafianskym SNS sposobom by znamenal vysoke riziko privoditelnosti trestneho stihania v USA podla americkych zakonov.

Inymi slovami, SNS tu otvorene hovori, ze s verejnou zakazkou z ktorej sa neda nakradnut si mozu jedine tak vytriet prdel.

11.03.2019 | OliWer

+++

11.03.2019 | Julo 2018

Emasculate : Prečítaj si článok ešte aspoň 5 krát ak vytiahneš hlavu z " texaskej púšte " . Len jeden citát ak by si to nezvládol : " Ponuka Spojených štátov amerických v súlade s programom EDI bola podľa ministerstva zameraná výhradne na budovanie zariadení, resp. objektov, ktoré slúžia prioritne pre rozmiestnenie príslušníkov americkej armády, vojenskej techniky a materiálu, resp. využitie pre akékoľvek účely.

Nijakým spôsobom nezodpovedala operačným požiadavkám Ozbrojených síl SR, ani požiadavkám NATO s cieľom zabezpečenia podpory hostiteľskej krajiny iným silám členských štátov NATO. "

Takže to nie je o možnosti kradnutia , ale obsadenia suverénnej krajiny ďaleko od ich vlasti , tak ako sú nasáčkovaní po celom svete.

11.03.2019 | cimro

Julo, aj keby ste to napísali stokrát a na červeno,aj tak si budú mlet svoje.Nechceme tu ruskú ani americkú čižmu.

11.03.2019 | Don Quijote

Dokedy ešte bude SNS škodiť vo vláde. Tu už nejde o rozkrádanie desiatok miliónov určených na školstvo, vedu, poľnohospodárstvo a atď., tu už ide o bezpečnosť a prezápadne smerovanie Slovenska.

12.03.2019 | Roman Kanala

Takto o tom píše denník Pravda Kali & Bejby:

"Rezort pod vedením SNS tvrdí, že by sa z týchto letísk stali americké základne. Opačný názor má však ministerstvo zahraničných vecí, ktoré rokovania vedie. "

"O svojom rozhodnutí, ako dodala hovorkyňa (Ministerstva obrany SNS), listom informovali aj ministerstvo zahraničných vecí, ktoré je za vyjednávania s USA zodpovedné. Z rozhodnutia národniarov zostal rezort diplomacie prekvapený a označil ho za zarážajúce.

Modernizáciu letísk zastavila SNS
Dominik Hutko, Pravda Kali & Bejby 11.03.2019 11:36, aktualizované: 18:48
https://spravy.prav...

12.03.2019 | cimro

Ponuka USA bola podľa ministerstva zameraná výhradne na budovanie zariadení a objektov, ktoré by slúžili prioritne pre rozmiestnenie príslušníkov americkej armády, civilných zložiek, ich rodinných príslušníkov, vojenskej techniky a materiálu. Američanov by to podľa rezortu neopodstatnene zvýhodňovalo. „Takéto výhody nemajú žiadne ozbrojené sily členských štátov NATO ani v čase prípadnej pomoci Slovensku v rámci kolektívnej obrany, a ani v súvislosti s nadštandardnou spoluprácou pri ochrane vzdušného priestoru.

12.03.2019 | Roman Kanala

To nie je objektívny fakt, ale tvrdenie SNS a kapitána Danka, ktorý tancuje, ako mu Kremeľ píska.

Lajčák je mgimák a hovorí niečo iné.

12.03.2019 | PaloK

Prečo západné médiá dlhodobo neinformovali o dôvode, pre ktorý Japonci požadovali zrušenie amerických základní? Pretože americkí vojaci, a ich dodávatelia sa tam voči domácim správali ako prasatá, a len tie najvážnejšie prípady znásilnení Japoniek americkými vojakmi sa riešili tak, že milého vojaka odliefrovali domov. Japonsko voči nemu nemohlo konať žiadne trestnoprávne konanie, pretože presne to bol dôsledok zmluvy akú chceli USA uzavrieť aj s nami.
Oni to odôvodňujú banalitami ako poškodenie cudzieho majetku pri presunoch techniky, ale dôsledky tej zmluvy by boli ďaleho širšie a závažnejšie.

12.03.2019 | Don Quijote

Ty si tú zmluvu videl? Čo tu trepeš, letisko Sliač sa už za americké peniaze modernizovalo a neviem o nejakom znásilnení cudných stredosloveniek americkými vojakmi ani o ničom podobnom. Tak neklam. SNS sa stalo piatou kolónou vo vláde, ktorá už teraz otvorene sabotuje našu západnú orientáciju, spoluprácu vrámci NATO.

12.03.2019 | demo50

Súhlas, nepoznáme obsah zmluvy a zaujímame stanoviská. Mám pocit, že Emasculate v svojom príspevku trafil do čierneho.

12.03.2019 | bozsky

Na Slovensku nemas dlhodobo alokovane americke jednotky. V Japonsku mas, takisto aj v Nemecku, kde okrem ineho maju americania niekolko atomovych hlavic, od ktorych ma "kluce" Trump.

Co sa tyka celej tejto kauzy, je to Lajcakov pruser. Nie je normalne, aby Minister ZV podpisoval zmluvy tykajuce sa MO bez toho, aby o tom Minister obrany vedel! Zaroven USAid, s ktorou Lajcak zmluvu podpisal, ma dlhodobu historiu zasahovania do politiky v krajine, kde sa objavi. U nas boli 1995-2000. Teraz zase chcu ovplyvnovat v prospech urcitej skupiny ludi, ktori maju prevziat moc. Caputova sa na LinkedIN chvali, ze sa zucastnila kurzu Change Management USAid, bolo by zaujimave, kolko este ludi z aktivnych politikov napr. Progresivneho Slovenska tam bolo na studiach. Ked si pozries zoznam pozvanych na inauguracii Kisku spred 5 rokoch, mozno to bude navod.

12.03.2019 | Don Quijote

USA je náš spojenec a bolo by úplne normálne, keby tu na zabezpečenie obranyshopnosti SR boli americké jednotky, keďže naša armáda, je aj vďaka nekompetentným zásahom SNS nebojaschopná. Nevidím v tom žiaden problém, ak v tom vidí problém SNS, tak sa stali, ako som už uviedol, piatou kolónou ruských záujmov na Slovensku. A to že sa Čapútová zúčastnila toho kurzu je problém pre pomätené hlavičky takých ľudí, ako si ty PaloK a vám podobné existencie.

22.03.2019 | Antikapitalista

Naozaj???
Takźe podla teba by bolo „úplne normálne“, že by na zabezpečenie obranyschopnosti SR slúžili americkí okupanti, lebo... už našu obranyschopnosť oslabili zlodejskí Amíci, ktorí nám najprv odvliekli najbojaschopnejšiu časť nášho vojska, aby bojovalo za ich špinavé veľkoríšske záujmy v Afganistane, a potom nás ešte okradli na 2-násobne predražených nákupoch zbraní, a napokon nás budú chcieť ešte okupovať a vypaľovať svojimi mafiánskymi okupantmi, ktorí tu nielenźe budú lúpiť, vraždiť a znásilňovať celkom beztrestne, ale ešte si svoje zloćinné pôsobenie nejaký preplatiť 1,5-násobným výpalníckym preplatkovm všetkých svojich nákladov?!

Ty si teda poriadne vlastizradný henlein, ktorý navyše po tom všetkom ešte bľaboce o „5. kolóne ruských záujmov“ len preto, že tu nechceme mať fashingtonských okupantov!

Prečo podľa teba len „5. kolóna ruských záujmov“ chráni národné záujmy Slovenska?

12.03.2019 | chr

Ajhľa , koľko trollov z leningradskej sa vyrojilo . Sholým zadkom ale hrdý slovák . To je heslo Gajdoša a celej sebranky SNS . Sa to Gajdošovi hovorí ,keď má nakradnuté na tri generácie . Ja by som sa chcel podieľať ako dodávateľ hoc aj malej položky pri výstavbe a prevádzkovaní takto vytvorených objektov . A nie som sám . Aby som mohol normálne žiť. Ďalej , kde a ako budú pristávať nové tryskáče F-16? Ako je možné , že o tomto rozhodujú všeliaké konšpirčné informácie. Kde je normálny úsudok je to dobré nie je to dobré . Alebo je to len tým , že by si SNS neškrtla pri investovaní uvedených peňazí? Všetci tu hodnotíme zmluvu , ktorú sme ani nevideli . V tomto musím dať aj keď nerád za pravdu Lajčošovi . Je to škoda . Je to predsa len investícia , ktorú už nikto neodvezie . A božský samozrejme do toho zamontoval prezidentské voľby. Veď prečo nevyužiť na okydanie niektorého kandidátky. takže sa pridali aj zo súmračnej.

12.03.2019 | cimro

Nuž,chlapče tam kde pristavajú aj doteraz.