Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Ministra frustrovalo, že vláda neplní ekologické ciele. Nečakane odstúpil

28.08.2018, 11:01 | ČTK

Francúzsky minister životného prostredia Nicolas Hulot v utorok oznámil demisiu. Svoj krok podľa agentúry Reuters zdôvodnil nedostatočným pokrokom v plnení klimatických a ďalších ekologických silu. N. Hulot, ktorý mal na starosti aj dohľad nad energetickou politikou vlády, rozhlasovej stanici France Inter ráno povedal, že o svojom kroku ešte ani neinformoval prezidenta Emmanuela Macrona.

  • Tlačiť
  • 3

Známy ekologický aktivista, novinár, producent a spisovateľ povedal, že jeho rozhodnutie bolo výsledkom „nahromadeného sklamania“ z nedostatočnosti krokov k riešeniu klimatických zmien, ochrane biodiverzity a ďalších environmentálnych hrozieb.

Podľa Reuters patril N. Hulot k vysoko populárnym členom francúzskej vlády. Jeho odchod tak predstavuje pre E. Macrona veľkú ranu, pretože prezident má v prieskumoch naopak najhoršie hodnotenie od nástupu do funkcie pred vyše rokom.

Neprehliadnite

Krátko po Hulotovom oznámení vládny hovorca Benjamin Griveaux vyjadril nad ministrovým rozhodnutím poľutovanie.

„Nerozumiem, prečo odstupuje, keď sme dosiahli v prvom roku toľko úspechov, na ktorých má on najväčšiu zásluhu,“ podotkol B. Griveaux v rozhovore s televíziou BFM. „Nevyhral všetky bitky, ale tak to u ministrov chodí,“ dodal hovorca, ktorý však N. Hulotovi vytkol nedostatok slušnosti, že to neoznámil prezidentovi a premiérovi.

N. Hulota sa dotklo, že vláda odkladá zámer znížiť závislosť Francúzska na jadrovej energii prakticky na neurčito.

  • Tlačiť
  • 3

Tagy ekológia, Emmanuel Macron, Francúzsko