Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Ministrom spravodlivosti má byť Gábor Gál, Pellegrini súhlasí so zmenami v polícii

19.03.2018, 12:03 | TREND.sk

Peter Pellegrini v pondelok rokoval s predsedom Mosta-Híd Bélom Bugárom. Za ministra spravodlivosti navrhol Gábora Gála, s čím P. Pellegrini súhlasil. Z postu odchádza Lucia Žitňanská.

  • Tlačiť
  • 0

Minister životného prostredia László Sólymos by sa podľa B. Bugára mal stať podpredsedom vlády, funkciu doteraz taktiež zastávala exministerka spravodlivosti Lucia Žitňanská. Okrem L. Sólymosa si má ministerskú stoličku udržať aj šéf rezortu dopravy Arpád Érsek.

Neprehliadnite

„Hovorili sme aj o tom, že by minister vnútra nebol z portfólia Smeru, ale o tom ešte nechceme hovoriť,“ povedal Béla Bugár.

Čaká od neho zmeny v policajnej inšpekcii aj vo voľbe šéfa polície. P. Pellegrini sa k nemu pridal so slovami, že práve tieto dve zmeny bude od nového ministra požadovať ako prvé.

Po otázke, či vo funkcii zotrvá policajný prezident Tibor Gašpar, odpovedal, že je to záležitosť budúceho ministra vnútra.

P. Pellegrini je na základe rokovaní s A. Dankom, B. Bugárom a poslaneckým klubom Smeru presvedčený, že jeho vláda získa v parlamente pri hlasovaní o dôvere dostatok hlasov. Predsedovia SNS a Most-Híd od svojich poslancov očakávajú, že novú vládu plne podporia.

  • Tlačiť
  • 0

Tagy Béla Bugár, Gábor Gál, Most-Híd

Diskusia (0 reakcií)