Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Správkyňa Bašternákovho majetku nechce hovoriť

20.05.2019, 17:00 | Eva Mihočková | © 2019 News and Media Holding

Okresný súd v Bratislave vyhlásil konkurz na majetok odsúdeného Ladislava Bašternáka. Do funkcie správkyne konkurznej podstaty ustanovil právničku Lenku Ivanovú (35). Žena je zapísaná v zozname správcov od roku 2016 a medzi svojimi kolegami je považovaná za pomerne neznámu osobu. Na novinárske otázky zatiaľ reaguje vyhýbavo.

  • Tlačiť
  • 2

Informačné embargo

„Nemôžem vám nič povedať, som viazaná mlčanlivosťou správcu,“ reaguje L. Ivanová na otázky TRENDU, či čoskoro podá odporovaciu žalobu s cieľom získať späť do konkurznej podstaty majetok, ktorý L. Bašternák stihol narýchlo previesť na svojich blízkych tesne pred vynesením rozsudku.

Odsúdený dépéháčkar sa totiž dokázal zbaviť viacerých lukratívnych nehnuteľností akonáhle pochopil, že mu hrozí trest prepadnutia majetku. Podľa médií daroval manželke rozľahlú vilu na bratislavskom Slavíne, ako aj dva byty v Bonaparte.

„Ešte na začiatku roka 2017 Bašternákovo meno figurovalo vo viacerých hodnotných firmách a vlastnil aj niekoľko luxusných nehnuteľností na vychytených bratislavských adresách. Tie postupne previedol na manželku alebo brata,“ uvádza bývalá redaktorka TRENDU Xénia Makarová, ktorá pracuje v Nadácii Zastavme korupciu.

Neprehliadnite

Denník N tiež informoval, že L. Bašternák päť dní po rozhodnutí súdu previedol tretinu akcií vo svojej firme BG invest na svojho brata Petra. Ďalšími akcionármi boli bývalý minister financií Ján Počiatek a Jozef Gál. Podľa denníka sa spoločnosť následne rozhodla predať svoju lukratívnu budovu za takmer tri milióny eur.

Konkurzná správkyňa L. Ivanová by tieto na pohľad

Dočítajte celý článok s predplatným TRENDU

už od 94 centov / týždeň

  • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
  • Sektorové rebríčky, hospodárske výsledky firiem
  • Obmedzenie reklamy na TREND.sk

Odomknite článok cez SMS
s týždenným predplatným len za 1,90 €

Získajte prístup za pár sekúnd cez SMS objednaním týždenného predplatného TREND Digital s automatickou obnovou.

Viac informácií.

  • Tlačiť
  • 2

Tagy Bašternák, konkurz