Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Mládež napísala pápežovi, žiada autentickejšiu cirkev

24.03.2018, 21:04 | TASR

Mladí ľudia oznámili v sobotu Vatikánu, že chcú transparentnejšiu a autentickejšiu katolícku cirkev, kde ženy hrajú väčšiu vedúcu úlohu a kde dodržiavanie nedosiahnuteľných morálnych zásad nie je vstupným do radov cirkvi.

  • Tlačiť
  • 2

Tristo mladých ľudí z celého sveta, ku ktorým sa online pripojilo ďalších 15-tisíc mladých ľudí, vydalo strhujúci záverečný dokument z týždeň trvajúcej konferencie iniciovanej samotným Vatikánom.

Otvorene v ňom napísali, čo si myslia o pomerne starých mužoch, ktorí riadia cirkev s 1,2 miliardy veriacich.

Neprehliadnite

Mládež v dokumente odkázala pápežovi Františkovi a biskupom, ktorí sa na jeseň zídu vo Vatikáne, aby sa zaoberali jej odporúčaniami a upozorneniami - napríklad tým, že lídri cirkvi musia riešiť postavenie a rolu žien, že „prehnané moralizovanie" vyháňa ľudí z katolíckej cirkvi a že cirkevní úradníci odtrhnutí od života musia sprevádzať farníkov pokorne a transparentne.

  • Tlačiť
  • 2

Tagy cirkev, pápež František, Vatikán