Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Mladý slovenský filozof: Kresťania by mali byť voči homosexuálom viac liberálni

31.01.2018 | Michal Lehuta

Diskusia (12 reakcií) Pravidlá diskusie

31.01.2018 | Mikil

Len by som pripomenul, že Ježiš nebol tolerantný k hriechu. Bol milosrdny k hriešnikom, ale nikdy netoleroval hriech. V biblii dokonca nenajdete slovo tolerancia. Kresťan nesmie byť tolerantný k hriechu ale ma byť milosrdny k hriešnikovi. Byt tolerantný je generálne možno pekne, ale napr. nemôžeme byť tolerantní k nemoralnemu konaniu. V tomto zmysle nemôžeme byť tolerantní k pedofiili, nekrofiilii, zoofilii, prostitucii atd..... Aj preto cirkev tvrdo hlasa nulovú toleranciu tak ako v cirkvi tak aj mimo nej.

01.02.2018 | Pip-boy

No hlavne k tej pedofílii, k tej cirkev rozhodne nemôže byť tolerantná, ako nám už dlho ukazuje.

01.02.2018 | Mikil

V cirkvi je také isté percento pedofilov ako všade inde. Nulová tolerancia ale pre všetkých a rovnako. A aj v štátnych organizáciách, detských domovoch, nemocniciach, náhradných rodinách, polícii atď.

06.02.2018 | Sobansky

Súhlas. Kresťania by nemali na adresu homosexuálov unáhlene kričať ukrižuj ho. Ale ani na ich konanie by nemali volať "kopce prikryte nás".

31.01.2018 | Mikil

krestan- je ten kto krstom prijal kresťanstvo. Čiže človek môže byť kresťan liberál. Mali sme tu aj kresťanov komunistov. Len pochybujem ze môže byť liberal aj kresťan katolik.

31.01.2018 | Don Quijote

Kresťania by sa hlavne nemali strať do tých, ktorí kresťanmi nie sú. Hlavne tu máme ďalšieho kresťana, ktorý zavádza, keď tvrdí, že kresťania "nemôžu byť tolerantní k pedofiili, nekrofiilii, zoofilii." Akože, ten kto nie je kresťan, je k týmto zvrátenostiam tolerantný? Pokiaľ viem je pedofiila, nekrofiilia, zoofilia trestná všade v Európe nikde sa to nechystajú meniť. Tak konečne Mikil a podobné typy kresťanov už prestante šíriť propagandu, že Únia, LGBTI, liberáli, socialisti a neviem kto ešte tu presadzuje a povoluje pedofiilu, nekrofiiliu, zoofiliu, sú to obyčajné klamstvá a klamstvo je taktiež hriech a k tomu Nazaretský tolerantný nebol, ako Mikil spomenul vyššie. Pokiaľ ide o prostitúciu, ak je dotyčná osoba plnoletá, nie je k prostitúcii nútená a vykonáva ju dobrovoľne je to len a len jej vec a žiadny svätuškár je nemá do toho čo kecať. Tak isto homosexualita, ak si to dvaja dospelý ľudia rovnakého pohlavia medzi sebou dobrovoľne rozdávajú, tak je kresťanom do toho veľké H. Na ich skostnatené dogmy nie je nikto zvedavý.

01.02.2018 | Mikil

Mne su nekrestania úplne ukradnuti. Ale je smiešne tvrdiť ako to je v nadpise že kresťania by mali byť viac liberálny k homosexuálmi a toto tvrdenie opierať o ježiša či o bibliu, lebo tam je všetko rovno napísané.

A pokiaľ ide o lgbt a ich filozofiu tak to volá kultúrny marxizmus. To čo dnes ešte šokuje, tak opäť rokov môže byť normálne. Ako adopcia deťmi homosexualmi. Stať nemá právo robiť experimenty s výchovou na detmi.

O 20 rokov by tie deti z homosexuálnych rodín mali zažalovať stať za ujmu a by vyhrali.

01.02.2018 | Andrej_sk

Krestan je ten, ktory podla krestanskej viery zije. Preto tu mame vela pokrstenych, ale malo krestanov.

01.02.2018 | Mikil

A aspoň jedného pobirmovaneho.

31.01.2018 | Truhlik999

Viera je pre hlupákov.

Veriť na akéhokoľvek virtuálneho pána je znakom mdlého rozumu.

01.02.2018 | Mikil

Tu ide o filozofiu a liberalizmu a nie o vieru.

06.02.2018 | Sobansky

Čo sme neuchopili vlastným rozumom ešte neznamená že to neexistuje. Ako napríklad kedysi elektrické či magnetické pole.