Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Mobily v školách budú vo Francúzsku úplne zakázané

11.12.2017, 18:18 | TASR

Žiaci mnohých základných a stredných škôl vo Francúzsku mali doposiaľ zakázané používať mobilné telefóny cez hodiny. Od septembra 2018 sa vláda rozhodla rozšíriť tento zákaz aj na prestávky. V pondelok o tom informovala spravodajská stránka The Connexion.

  • Tlačiť
  • 0

Francúzsky minister školstva Jean-Michel Blanquer v nedeľu večer potvrdil plánovaný úplný zákaz mobilných telefónov na základných a nižších stredných školách, čiže pre žiakov do 15 rokov.

Francúzsky internetový portál The Local na svojej webovej stránke citoval J.-M. Blanquera, ktorý uviedol, že „teraz sa už deti cez prestávku nehrajú, len sa pozerajú do svojich smartfónov a z uhla pohľadu výučby je to problém“.

Podľa ministra tento krok pomôže aj v boji proti kybernetickej šikane. Pripustil tiež, že nie je proti zavedeniu nosenia uniforiem na školách. Zákaz mobilných telefónov bol taktiež súčasťou predvolebných prísľubov francúzskeho prezidenta Emmanuela Macrona.

Zavedenie takéhoto komplexného zákazu môže byť podľa učiteľských odborov problematické, pretože rodičia často kontaktujú svoje deti počas prestávok. Odbory zároveň vyjadrili pochybnosti nad tým, ako bude v praxi možné uistiť sa, či deti pri sebe nemajú mobilné telefóny.

V roku 2015 vlastnilo podľa štatistík smartfóny viac ako 80 percent francúzskych žiakov, v roku 2011 to však bolo len 20 percent.

  • Tlačiť
  • 0

Tagy Francúzsko, škola, smartfóny, zákaz

Diskusia (0 reakcií)