Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Na armádnych skladoch munície zistili nezrovnalosti. Prípad preveruje polícia

03.05.2018, 12:31 | SITA

Ministerstvo obrany SR zistilo nezrovnalosti v zložení starej munície ešte z čias Československej ľudovej armády. Prišli na to pri štandardnom preverovaní funkčnosti starých zásob streliva, prípad už preverujú orgány činné v trestnom konaní.

  • Tlačiť
  • 1

Ako informovala hovorkyňa ministerstva obrany Danka Capáková, na celý prípad je uvalené informačné embargo až do vyšetrenia celej situácie.

"V celkových počtoch munície nezrovnalosť nie je. Vecou sa zaoberajú orgány činné v trestnom konaní, preto až do skončenia vyšetrovania je k tejto záležitosti vyhlásené informačné embargo," uvádza sa v oficiálnom stanovisku ministerstva obrany.

Neprehliadnite

Vo všetkých vojenských muničných skladoch na Slovensku sa v roku 2017 robila fyzická a administratívna kontrola materiálu.

Minister obrany Peter Gajdoš tak rozhodol po tom, čo pri výdaji materiálu v Muničnom sklade Ozbrojených síl SR v Trenčíne - Kubrej zistili, že zmizla veľká debna s granátmi. Neskôr zmizlo zo skladu v Martine až 300-tisíc nábojov.

  • Tlačiť
  • 1

Tagy armáda, ministerstvo obrany