Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Na čo všetko sa polícia už pýta Kočnera

17.10.2018, 05:11 | Xénia Makarová | © 2018 News and Media Holding

V súvislosti s „násilnou trestnou činnosťou“ v utorok navštívila polícia aj s väzobne stíhaným Mariánom Kočnerom rôzne nehnuteľnosti. M. Kočner sa domových prehliadok zúčastniť mohol, lebo má na to zo zákona právo.

  • Tlačiť
  • 14

Aj keď polícia dodala, že „viac informácií nie je možné poskytnúť“, je zjavné, že spojenie prehliadok s „násilnou trestnou činnosťou“ súvisí s pokračujúcim vyšetrovaním vraždy novinára Jána Kuciaka a jeho snúbenice Martiny Kušnírovej.

TREND.sk a Aktuality.sk minulý týždeň tiež informovali, že Alena Zs., zadržaná ako možný objednávateľ vraždy spomínaných snúbencov, sa pohybovala aj okolo dávnejšej vraždy exstarostu Hurbanova. Už vtedy mala podľa informácií oboch portálov prepojenie aj na M. Kočnera.

Aktuálne prehliadky ale môžu súvisieť aj so zhromažďovaním dôkazov v iných vyšetrovaniach okolo M. Kočnera. Napríklad je na mieste otázka, prečo polícia aj so zadržaným robili domovú prehliadku v luxusnej nehnuteľnosti Bonaparte, keď tam byt M. Kočner nevlastní už rok. Práve zavraždený novinár J. Kuciak na predaj bytu pred rokom na portáli Aktuality.sk upozornil.

V nehnuteľnosti nad Bratislavou býva expremiér a šéf najsilnejšej vládnej strany Robert Fico. Byt si prenajíma od Ladislava Bašternáka, ktorý je obvinený z daňových únikov, vyšetrovanie okolo DPH sa vedie aj v súvislosti so samotnou stavbou Bonaparte. L. Bašternák vlastnil a predával nehnuteľnosti vo viacerých prípadoch na rovnakých adresách ako M. Kočner.

Neprehliadnite

Kauza Technopol Services

Ako 

Dočítajte celý článok s predplatným TRENDU

už od 94 centov / týždeň

  • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
  • Sektorové rebríčky, hospodárske výsledky firiem
  • Obmedzenie reklamy na TREND.sk

Odomknite článok cez SMS
s týždenným predplatným len za 1,90 €

Získajte prístup za pár sekúnd cez SMS objednaním týždenného predplatného TREND Digital s automatickou obnovou.

Viac informácií.

  • Tlačiť
  • 14

Tagy Donovaly, Gatex, hotely, Marian Kočner, Markíza, NaKA, Technopol, vražda Jána Kuciaka