Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Na cyklotrasách v Kodani sa začínajú tvoriť zápchy

01.06.2017, 09:00 | ČTK

V Kodani je už toľko cyklistov, že dánska metropola inštaluje osobitné elektronické informačné cedule, ktoré majú zabrániť zápcham na cyklotrasách. Radnica tvrdí, že ide o svetovú premiéru, uviedla stanica Danmarks Radio. Mesto zatiaľ zaviedlo päť panelov, ktoré budú umiestnené na strategických bodoch 390 kilometrov cyklotrás.

  • Tlačiť
  • 0

„Je potrebné zlepšiť prístupnosť pre rastúci počet cyklistov, ktorí, bohužiaľ, na mnohých miestach musia na cyklotrase bojovať o priestor,“ uviedol šéf mestského odboru pre technológie a životné prostredie Morten Kabell. Mesto podľa neho dúfa, že vďaka informačným ceduliam si cyklisti budú môcť zvoliť tú najmenej preplnenú trasu.

Počet cyklistov v dánskej metropole vlani prvýkrát prevýšil počet áut. Do práce alebo do školy jazdí na bicykli 41 percent obyvateľov mesta, vrátane 63 percent poslancov, uviedol britský denník The Guardian. Cyklistická prevádzka vzrástla za uplynulých 20 rokov o 68 percent.

Neprehliadnite

Napriek veľkým investíciám do infraštruktúry pre bicykle však na cyklotrasách vznikajú zápchy. Prieskumy pritom ukazujú, že cyklistický boom sa nezastaví ani v nasledujúcich rokoch, do roku 2025 sa očakáva rast počtu cyklistov o 25 percent.

  • Tlačiť
  • 0

Tagy cyklotrasy, doprava, Kodaň

Diskusia (0 reakcií)