Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Na ďalší odklad brexitu musí byť dobrý dôvod, vyhlásilo Francúzsko

21.10.2019, 13:00 | TASR

Francúzska štátna tajomníčka pre európske záležitosti Amélie de Montchalinová nevylúčila, že Európska únia (EÚ) schváli nový odklad vystúpenia Británie pod podmienkou, že Londýn jasne vysvetlí dôvody svojej žiadosti. V pondelok o tom informovala tlačová agentúra AP.

  • Tlačiť
  • 1

A. De Montchalinová pre francúzsku spravodajskú televíznu stanicu BFM TV povedala, že „nový odklad brexitu sa neuskutoční bez podmienok a bez odôvodnenia“, ako sú napríklad parlamentné voľby alebo nové referendum o brexite.

Neprehliadnite

Námestníčka uviedla, že Francúzsko nechce, aby situácia po vypršaní súčasného konečného termínu brexitu, stanoveného na 31. októbra, „trvala večne“.

Francúzsky prezident Emmanuel Macron, ktorý sa ešte cez víkend telefonicky rozprával s britským premiérom Borisom Johnsonom, vyzval na urýchlené vyjasnenie postoja Spojeného kráľovstva. Vo vyhlásení E. Macron uviedol, že odklad „nie je v záujme žiadneho tábora“.


Britský premiér B. Johnson poslal so sebazaprením v sobotu neskoro večer do Bruselu list, v ktorom žiada o odklad konečného termínu brexitu. B. Johnson tak urobil po tom, čo britský parlament v ten deň zabrzdil jeho pokus o presadenie novej „rozvodovej“ dohody s EÚ a nehlasoval o nej.

  • Tlačiť
  • 1

Tagy Brexit, Francúzsko