Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Na gréckych ostrovoch uviazli tisíce turistov

03.09.2018, 22:29 | TASR

Tisíce turistov uviazli na gréckych ostrovoch pre 24-hodinový štrajk, do ktorého vstúpili členovia posádok trajektov požadujúci vyššie platy a daňové úľavy, informovala agentúra AP.

  • Tlačiť
  • 0

Predstavitelia hlavnej odborovej organizácie v tomto odvetví - Panhelénskej federácie námorníkov (PNO) - sa teraz rozhodujú, či jednodňový štrajk, ktorý sa má skončiť v utorok ráno, ešte predĺžia.

Spoločnosti zabezpečujúce trajektovú prepravu už skôr uviedli, že štrajk postihne zhruba 180-tisíc cestujúcich, ktorí si zarezervovali lístky na trajekty. Mnoho gréckych ostrovov nemá letisko, a tak sú bez tohto druhu dopravy prakticky odrezané od zvyšku krajiny.

Neprehliadnite

Odborári požadujú pre posádky trajektov päťpercentné zvýšenie platov. Argumentujú pritom osemročným obdobím, kedy boli mzdy zamrazené v dôsledku zadlženosti krajiny. Zamestnávatelia im však ponúkajú zvýšenie miezd len o jedno percento.

  • Tlačiť
  • 0

Tagy Grécko, turisti, turizmus

Diskusia (0 reakcií)