Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Na konci októbra odídeme z Európskej únie, potvrdil britský minister financií

30.09.2019, 10:30 | TASR

Britský minister financií Sajid Javid v pondelok uviedol, že Británia opustí Európsku úniu 31. októbra, pričom vyslovil nádej, že sa Londýn s Bruselom dohodne. Informovala o tom agentúra Reuters.

  • Tlačiť
  • 1

„Dúfam, že odídeme s dohodou,“ povedal pre televíznu stanicu ITV S. Javid. „Ak sa nám nepodarí dosiahnuť dohodu, podľa mňa je dôležité, aby sme v každom prípade odišli, teda odišli aj bez dohody. Nebude to dokonalé, ale je potrebné, aby sme 31. októbra odišli,“ povedal S. Javid.

Neprehliadnite

Britský minister financií opakovane odmietol vysvetliť, ako chce vláda konzervatívneho premiéra Borisa Johnsona zabezpečiť brexit vzhľadom na zákon, podľa ktorého, ak sa jej nepodarí uzavrieť s Bruselom dohodu o odchode Británie z EÚ, je povinná opäť požiadať o jeho odklad.

„Zákon, ktorý parlament schválil, samozrejme, všetko sťažuje, ale my jasne hovoríme, že naša politika sa nemení a 31. (októbra) odchádzame,“ povedal  S. Javid pre ITV počas zjazdu Konzervatívnej strany, ktorý sa v dňoch 29. septembra až 2. októbra koná v Manchestri.

Napriek tomu, že britský parlament schválil zákon, že Spojené kráľovstvo nemôže odísť z EÚ bez dohody, premiér B. Johnson trvá na tom, že Británia EÚ opustí 31. októbra či už s dohodou, alebo bez nej.

Pôvodnú „rozvodovú“ dohodu, ktorú Dolnej snemovni britského parlamentu predložila B. Johnsonova predchodkyňa Theresa Mayová, poslanci trikrát odmietli.

  • Tlačiť
  • 1

Tagy Boris Johnson, Brexit, Británia