Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Na koronavíruse sa chcú nabaliť špekulanti. Facebook zakáže ich reklamy

27.02.2020, 09:30 | TASR

Spoločnosť Facebook v stredu oznámila, že zakáže reklamy na produkty ponúkajúce poskytovanie akýchkoľvek liečebných postupov alebo prevencie pred nákazou koronavírusom. Nákaza sa objavila aj v ďalších európskych štátoch.

  • Tlačiť
  • 2

Oznámenie mediálnej spoločnosti prichádza v čase, keď čelí sprísňujúcim sa reguláciám v súvislosti s typom obsahu zverejneným na svojej platforme. Konkrétne ide o obsah zahŕňajúci extrémne ideológie a falošné správy, informovala o tom agentúra Reuters.

Neprehliadnite

Podľa hovorcu spoločnosti budú zakázané reklamy s vyhláseniami typu: „Masky na tvár majú 100-percentne zaručenú ochranu proti šíreniu vírusu.“

Už v januári spoločnosť Facebook povedala, že bude odstraňovať správy súvisiace s vírusom „obsahujúce nepravdivé tvrdenia alebo konšpiračnými teórie, ktoré boli označené poprednými svetovými zdravotníckymi organizáciami a miestnymi zdravotníckymi orgánmi“. Týmto sa pridala k sociálnym platformám ako TikTok a Pinterest.

Pripravujú sa aj USA

Americké Centrum pre kontrolu a prevenciu chorôb (CDC) odporučilo v utorok vláde Spojených štátov, aby sa pripravila na šírenie koronavírusu medzi obyvateľmi, keďže infekcia sa po Číne už objavila v niekoľkých ďalších štátoch sveta ako Irán, Južná Kórea či Taliansko a Európa sa ju snaží zastaviť.

Americký prezident Donald Trump poveril v stredu viceprezidenta Mikea Pencea, aby koordinoval opatrenia proti šíreniu nového typu koronavírusu v USA. Zároveň však vyhlásil, že obyvateľom Spojených štátov hrozí len „veľmi malé“ riziko, informovala agentúra AFP.

Spojené štáty sú podľa neho „veľmi, veľmi pripravené“ zvládnuť rýchlo sa šíriaci vírus.

Irak zakázal verejné zhromaždenia

Irán, ktorý je jednou z najsilnejšie zasiahnutých krajín mimo Číny, zakázal v stredu všetky verejné zhromaždenia a na svoje územie odoprel vstup cestujúcim z Kuvajtu a Bahrajnu. Oznámil to iracký minister zdravotníctva Džafar Aláwí. Takéto opatrenie už Irak zaviedol voči deviatim krajinám, informuje agentúra Reuters.

Iračania majú momentálne zakázané cestovať do Číny, Iránu, Japonska, Južnej Kórey, Thajska, Singapuru, Talianska, Bahrajnu a Kuvajtu. Cestujúci z týchto krajín majú zároveň zákaz vstupu na územie Iraku.

Nákazu potvrdili ďalšie krajiny

Estónsko potvrdilo vo štvrtok prvý prípad nákazy koronavírusom. Nakazený sa údajne nedávno vrátil z Iránu. Informovali o tom agentúry TASS a Interfax s odvolaním sa na estónske úrady.

Svoj prvý potvrdený prípad potvrdilo aj Dánsko. Nakazený muž sa vrátil z dovolenky zo severného Talianska, ktoré sa stalo epicentrom nákazy.

Irak oznámil vo štvrtok aj prvý potvrdený prípad nákazy koronavírusom v hlavnom meste Bagdad. Celkovo ide o šiesty prípad v krajine.

Čína vo štvrtok nahlásila 29 nových úmrtí na koronavírus. Podľa agentúry AFP ide o najnižší denný počet nových prípadov úmrtí od januára. Počet nových prípadov nákazy však oproti predchádzajúcemu dňu mierne vzrástol.

  • Tlačiť
  • 2

Tagy koronavírus