Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Na Liptove sprístupnili nové lyžiarske stredisko

06.02.2020, 18:19 | TASR

Pre menej náročných lyžiarov a rodiny s deťmi otvorili v mestskej časti Liptovského Mikuláša, v Demänovej, nové lyžiarske stredisko. Centrum ponúka nenáročný svah s dvomi vlekmi, uzavretú zónu pre najmenších, večerné osvetlenie aj doplnkovú lyžiarsku infraštruktúru.

  • Tlačiť
  • 0

Do strediska sa lyžiari dostanú autom, parkovanie je bezplatné. „Lyžujeme denne od 8.30 do 16.00, zjazdovky sú technicky zasnežované a denne upravované. Naše zjazdovky sú navyše osvetlené, takže plánujeme spustiť aj večerné lyžovanie,“ priblížila riaditeľka rezortu v Demänovej Zuzana Hriňová.

Neprehliadnite

V novootvorenom stredisku nechýbajú ski servis, požičovňa výstroja, lyžiarska škola a tri gastronomické prevádzky. Deti sa vyšantia aj na snowtubingu. Ak to počasie dovolí, čoskoro v stredisku sprístupnia aj 550 metrov dlhú bežeckú trasu, ktorá bude rovnako technicky zasnežovaná a denne upravovaná, doplnila Katarína Šarafínová z Oblastnej organizácie cestovného ruchu (OOCR) Región Liptov.

Aktuálne sa na Liptove lyžuje na severnej aj južnej strane Chopka, v Žiarskej doline v stredisku Dolinky, v Pavčinej Lehote v stredisku Žiarce, v Závažnej Porube v stredisku Opalisko či v stredisku Malinô Brdo v Ružomberku.

  • Tlačiť
  • 0

Tagy lyžiarske stredisko

Diskusia (0 reakcií)