Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Na mimoriadnom kongrese si chce Sulík potvrdiť pozíciu predsedu SaS

07.09.2019, 11:00 | TASR

V sobotu sa vo Zvolene koná mimoriadny snem opozičnej strany SaS. Zvolal ho predseda strany Richard Sulík. Chce si na ňom potvrdiť svoju pozíciu šéfa strany a volebného lídra. Viacerí predstavitelia strany na kongres neprídu, pretože na jeho zvolanie nevidia dôvod.

  • Tlačiť
  • 3

Na kongres neprídu podpredsedovia strany Ľubomír Galko, Jana Kiššová ani predsedníčka poslaneckého klubu SaS Natália Blahová. Svojou neúčasťou chcú dať signál, že budú chrániť základné demokratické princípy v strane.

Neprehliadnite

J. Kiššová, ako aj Ľ. Galko tvrdia, že R. Sulík má od nich mandát predsedu, ako aj volebného lídra až do júna 2020, keď sa má konať riadny snem. Na ňom sa mal pôvodne voliť aj predseda strany. Šéf SaS uviedol, že stanovy strany umožňujú zvolať mimoriadny kongres a voliť predsedu aj skôr.

„Keď sa ozvali hlasy, že niekto iný má záujem kandidovať, nepoznám demokratickejší spôsob, ako umožniť mu to,“ povedal R. Sulík pre TASR. Ľ. Galko reagoval, že takéto hlasy sa objavili v súvislosti s termínom jún 2020. „Tak, aby prípadní záujemcovia mali dostatok času na vnútrostranícku kampaň, spočívajúcu napríklad v spracovaní programu, zorganizovaní stretnutí s členmi a podobne,“ pripomenul.

Podľa N. Blahovej vyvolalo zvolanie kongresu v strane napätie a R. Sulík týmto krokom hazarduje s podporou voličov SaS. Blahová tiež dodala, že R. Sulík nemá žiadneho protikandidáta na post predsedu strany. Šéfa SaS budú na mimoriadnom kongrese voliť na ďalšie štyri roky. Účasť na ňom potvrdila podľa hovorcu strany Róberta Bučeka väčšina členov.

  • Tlačiť
  • 3

Tagy Richard Sulík, SAS