Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Na možné zneužívanie dotácií na Slovensku sa pozrie OLAF

28.03.2018, 14:37 | SITA

Európsky úrad pre boj proti podvodom OLAF sa začal zaoberať údajným zneužívaním európskych dotácií na Slovensku, o ktorom sa začalo hovoriť v súvislosti s vraždou novinára Jána Kuciaka a Martiny Kušnírovej. Informoval o tom Denník N v článku na svojej internetovej stránke.

  • Tlačiť
  • 1

Podľa neho OLAF začal predbežné konanie, v ktorom sa snaží zistiť, či existujú dôvody na začatie riadneho vyšetrovania.

„OLAF v súčasnosti vyhodnocuje všetky dostupné informácie a obvinenia, ktoré vyplávali na povrch v minulých týždňoch, aby zistil, či boli splnené podmienky na začatie vyšetrovania v súlade s mandátom úradu OLAF alebo nie,“ uviedol hovorca Európskeho úradu pre boj proti podvodom.

Neprehliadnite

K začatiu vyšetrovania čerpania poľnohospodárskych dotácií na Slovensku vyzvala OLAF, podľa Denníka N, na začiatku marca skupina europoslancov z frakcie Zelených. Upozornila predovšetkým na činnosť Poľnohospodárskej platobnej agentúry (PPA), ktorá vypláca farmárom priame platby či dotácie z európskych fondov.

Na nedostatky v práci agentúry podľa Denníka N už vlani upozornil aj Najvyšší kontrolný úrad SR. V liste zaslanom OLAF-u vyjadrili europoslanci presvedčenie, že existuje možnosť, že zneužívanie dotácií z európskych fondov je na Slovensku „systematické“.

Po zisteniach reportéra Andreja Bána PPA v utorok podala trestné oznámenie pre podozrenie z podvodu pri čerpaní dotácií na firmu, ktorú vlastní bývalá poslankyňa Smeru-SD Ľubica Rošková.

  • Tlačiť
  • 1

Tagy dotácie, Ján Kuciak, OLAF, Slovensko