Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Na slovenskej škole postrelili žiaka, previezli ho do nemocnice

27.02.2019, 13:03 | TASR

Hovorkyňa skupiny Falck Katarína Načiniaková informovala o tom, že potom, čo jeden chlapec vystrelil na svojho spolužiaka zo vzduchovky, museli maloletého pacienta so zranením hlavy previezť po prvotnom ošetrení do miestnej nemocnice.

  • Tlačiť
  • 7

Tagy

streľba

„Pacient je v stabilizovanom stave, pri prevzatí lekárskym tímom spišskonovoveskej nemocnice bol pri vedomí. Momentálne čaká na letecký prevoz na vyššie pracovisko do Košíc s cieľom operácie,“ uviedla Jana Fedáková zo skupiny Sveta zdravia.

Dodala, že ide o 13-ročného pacienta a strelné poranenie hlavy mu údajne spôsobil výstrel zo vzduchovej pištole. Školáka transportujú na kliniku detskej anestéziológie a intenzívnej medicíny do Košíc, kde si ho prevezmú neurochirurgovia.

Neprehliadnite

„V tejto chvíli môžem potvrdiť, že na jednej zo škôl v Spišskej Novej Vsi došlo na streleckom krúžku k úrazu. Rozsah zranení v tejto chvíli nie je známy, poškodená osoba je však mimo ohrozenia života,“ doplnila krajská policajná hovorkyňa z Košíc Lenka Ivanová.

Dodala, že príslušníci Policajného zboru vec na mieste dokumentujú a vykonávajú potrebné úkony. Zároveň polícia v tejto súvislosti začala trestné stíhanie pre trestný čin ublíženia na zdraví. „Bližšie informácie o prípade poskytneme hneď, ako to situácia dovolí,“ uzavrela hovorkyňa.

  • Tlačiť
  • 7

Tagy streľba