Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Na Slovensku pracuje takmer 50-tisíc cudzincov

21.02.2018, 10:25 | SITA

Ku koncu januára tohto roka pracovalo na Slovensku 49,5-tisíca cudzincov. Oproti koncu vlaňajška ide o nárast o 42 osôb, v porovnaní s koncom januára vlaňajška počet cudzincov pracujúcich na Slovensku stúpol o 13,3-tisíca osôb.

  • Tlačiť
  • 3

Najpočetnejšie zastúpenie na slovenskom pracovnom trhu majú občania Srbska. Tých na Slovensku ku koncu januára pracovalo 11,7-tisíca, čo je medziročne viac o 5,9-tisíca osôb, oproti koncu minulého roka je to však menej o 549 osôb. Vyplýva to z údajov, ktoré zverejnilo Ústredie práce, sociálnych vecí a rodiny SR.

Na druhej priečke sú občania Rumunska, ktorých ku koncu januára prišlo za prácou na Slovensko takmer 8,9-tisíca. Medziročne tak počet občanov Rumunska pracujúcich na Slovensku stúpol o 1,3-tisíca, medzimesačne o 162 osôb.

Neprehliadnite

Nasleduje Maďarsko, ktoré zaznamenalo na konci minulého mesiaca 4,9-tisíca svojich občanov pracujúcich na Slovensku. Oproti decembru minulého roka ich počet vzrástol o 158 osôb, medziročne išlo o nárast takmer o 1,1-tisíca ľudí.

Každý štvrtý cudzinec na Slovensku pracoval ku koncu januára v Bratislave. V piatich okresoch hlavného mesta Slovenska bolo totiž zamestnaných 14,6-tisíca cudzincov. Nasleduje okres Trnava, ktorý v rovnakom období zaevidoval takmer 10-tisíc zamestnaných cudzincov.

Úrad práce v Malackách vykázal vyše 1,9-tisíca pracujúcich občanov pochádzajúcich z iných krajín. Naopak, len ôsmi cudzí štátni príslušníci pracovali v okrese Gelnica.

  • Tlačiť
  • 3

Tagy cudzinci, práca, Slovensko