Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Na systém technických kontrol zaútočili hackeri

24.05.2018, 18:31 | TASR

Na informačný systém technických kontrol (TK) vo štvrtok zaútočili anonymní útočníci. Ministerstvu dopravy to oznámil správca informačného systému technických kontrol. Ten zaznamenal útok typu DDoS a prišlo aj k pokusu o manipuláciu s bezpečnostným certifikátom, ktorý sa podarilo odraziť. Informovala o tom hovorkyňa Ministerstva dopravy a výstavby (MDV) SR Karolína Ducká.

  • Tlačiť
  • 1

Tagy

hackeri

 „Systém je spomalený, pretože prebiehajú ďalšie ataky. Akonáhle skončí táto situácia, očakávame normalizáciu celého systému. Predpokladáme, že systém sa ešte dnes stabilizuje,“ uviedla K. Ducká.

Na informačný systém TK podľa nej zaútočili hackeri vo štvrtok približne o 09:00, dôsledkom čoho došlo k zaťaženiu servera a spomaleniu prevádzky systému. MDV urobilo viaceré opatrenia na bezproblémový nábeh staníc technickej kontroly na zmeny, ktoré priniesol nový zákon o prevádzke vozidiel v cestnej premávke.

„Informačné systémy TK a emisných kontrol od začiatku týždňa až do útoku neznámych útočníkov fungovali. Potvrdzujú to aj čísla o počte uzatvorených technických kontrol,“ informovala hovorkyňa rezortu.

Dodala, že do tohto času bolo uzatvorených od pondelka 17 633 technických kontrol. V priebehu pondelka bolo skontrolovaných 2 339 vozidiel, v utorok 5 215, v stredu 6 535 vozidiel a vo štvrtok do 14:56 celkom 3 544 vozidiel. Bežný priemer je 5-tisíc vozidiel denne, uzavrela K. Ducká.

  • Tlačiť
  • 1

Tagy hackeri