Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Na trhu je záujem o byty, ktoré je možné zaplatiť z bežného platu

16.06.2019, 12:16 | TASR

Na bratislavskom realitnom trhu je záujem o byty, ktoré si môžu dovoliť zafinancovať dvaja mladí ľudia z bežného príjmu. Ten im poskytuje možnosť kúpiť si 2-izbový, prípadne menší 3-izbový byt. Pre TASR to uviedol predseda Realitnej únie SR Attila Mészáros k dosahu prvého kola opatrení Národnej banky Slovenska v súvislosti s úvermi, ktorí začali platiť v lete 2018.

  • Tlačiť
  • 2

Nákupy bytov sú často financované zo spotrebných úverov, čo zrejme nie je dobrá stratégia, dodal. „Ľudia nemajú dosť našetrených vlastných zdrojov a keď to skombinujú so spotrebným úverom, tak práve vyššie úročené spotrebné úvery môžu v budúcnosti zatlačiť na človeka ďaleko rýchlejšie ako hypotéka,“ priblížil.

Neprehliadnite

V niektorých prípadoch bola podľa A. Mészárosa 100 percentná hypotéka s nižším úrokom lepšia, možno bol klient viac pokojnejší ako keď si vzal spotrebný úver. V tejto súvislosti uviedol informácie od finančných poradcov, podľa ktorých klienti v budúcnosti plánujú úver refinancovať alebo získať výhodnejší úver.

Pri porovnaní projektov sú tie súčasné viac prispôsobené klientovi, ktorý žiada byt pre dvojicu mladých ľudí v produktívnom veku za zmysluplnú cenu. Developeri reagujú znížením výmery bytov v postavených projektoc tak, aby boli dostupnejšie, uzavrel predseda Realitnej únie SR.

  • Tlačiť
  • 2

Tagy byty, nehnuteľnosti