Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Na Ukrajine uniesli šéfa bitcoinovej burzy Exmo

29.12.2017, 12:15 | ČTK

Pavla Lernera, šéfa bitcoinovej burzy Exmo Bitcoin, v utorok pri odchode z kyjevskej kancelárie prepadli muži v kuklách a prinútili ho nasadnúť do čierneho mercedesu.

  • Tlačiť
  • 0

Tagy

bitcoin, únos

Podľa serveru BBC o tom informujú ruskú a ukrajinskú médiá. Burza Exmo sa v piatok stala terčom hackerského útoku, ktorý na určitú dobu narušil jej prevádzku.

Kyjevská polícia potvrdila, že v utorok „bol unesený muž“, nezverejnila však jeho totožnosť. P. Lerner je popredný ruský odborník na technológiu blockchain, ktorá je základom digitálnej meny Bitcoin, píše BBC.

Neprehliadnite

Bitcoin vznikol v roku 2009 ako alternatíva oficiálnych mien a počas rokov sa presadil ako popredná kybernetická mena sveta. V tomto roku zažila hodnota tejto meny prudký rast.

Na platforme Bitstamp sa v piatok večer cena Bitcoinu pohybovala okolo 14-tisíc dolárov. Na začiatku tohto roka pritom jeden Bitcoin stál menej ako 1000 dolárov.

  • Tlačiť
  • 0

Tagy bitcoin, únos

Diskusia (0 reakcií)