Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Na Ukrajinu má pribudnúť nový hraničný priechod

01.02.2016, 21:53 | ČTK

Slovensko a Ukrajina plánujú otvoriť na spoločných hraniciach nový priechod. Novinárom to v Kyjeve oznámil minister zahraničia Miroslav Lajčák, ktorý je na Ukrajine na návšteve.

  • Tlačiť
  • 0

Nový priechod by mal podľa agentúry Unian fungovať medzi Čiernou nad Tisou a ukrajinskou obcou Solomonovo, ktorá leží pri západnom okraji ukrajinského Čopu.

Termín otvorenia nového prechodu M. Lajčák novinárom neoznámil. Doterajšie dva cestné priechody podľa neho fungujú dobre. „Chceme ale zabrániť situáciám, keď sa vytvárajú dlhé rady spojené s dlhotrvajúcim čakaním,“ citovala ministra agentúra Unian.

Medzi Slovenskom a Ukrajinou sú v súčasosti otvorené dva cestné prechody: medzi Vyšným Nemeckým a Užhorodom a menej frekventovaný medzi slovenskou obcou Ubľa a ukrajinskou dedinou Malyj Bereznyj. O zriadení tretieho podľa M. Lajčáka už rokujú príslušné ministerstvá oboch krajín.

Oba štáty tiež zvažujú možnosť usporiadať spoločné zasadnutie slovenskej a ukrajinskej vlády v Michalovciach a ukrajinskom Užhorode. „Dá nám to možnosť posúdiť projekty, ktoré by uľahčili život obyvateľom pohraničných oblastí,“ uviedol M. Lajčák.

  • Tlačiť
  • 0

Tagy hranice, Ukrajina

Diskusia (0 reakcií)