Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

V čom pochybila starostka Fekišoviec, na ktorej sa smeje internet

10.01.2019, 16:44 | Jozef Ryník | © 2019 News and Media Holding

Opäť sa oči a najmä uši mnohých Slovákov upriamili na východ Slovenska, na malú dedinku Fekišovce v sobraneckom okrese neďaleko ukrajinských hraníc. Na YouTube sa objavil takmer trojhodinový záznam z prvej schôdze obecného zastupiteľstva v tejto obci z konca minulého roka. Skrátený záznam zverejnila potom aj facebooková stránka Zomri, ktorá sa venuje politickému humoru. Za jeden deň video videlo viac ako 800-tisíc ľudí. Prečo je také populárne?

  • Tlačiť
  • 13

Hymna na úvod

Schôdzu viedla opätovne zvolená starostka Miloslava Fedorová (Smer-SD) dosť kontroverzne. Najprv nútila poslancov zastupiteľstva spievať slovenskú hymnu, pričom to zákon nevyžaduje. Pritom niektorých poslancov akoby napomínala, až šikanovala, keď hymnu prestali spievať.

Pri skladaní poslaneckých sľubov starostka pokračovala v napádaní poslancov a ich šikanovaní, že pri sľube nestáli.

Zlá matematika

Po ich zložení starostka povedala: „Takže zloženie sľubov máme úspešne za sebou. Týmto pádom ste sa ujali svojich funkcií ako poslanci obecného zastupiteľstva obce Fekišovce na budúce obdobie rokov 2018 až 2020, čiže na štyri roky...,“ dodala starostka.

Neprehliadnite

Reakcia Transparency International

Na pochybenia starostky obce Fekišovce už upozornila aj Transparency International Slovensko na svojej facebookovej stránke, kde zverejnila otvorený list starostke Fekišoviec.

„Toľké pošliapavanie zákona a politickej kultúry, akého sa dopustila starostka obce Fekišovce Miloslava Fedorová, sa v jednom videu len tak ľahko nevidí,“ uvádza nezisková organizácia, ktorá zároveň dala aj podnet na prokuratúru.

„Predpokladáme, že tak ako nám, aj jej by malo ísť predovšetkým o zastupovanie záujmov občanov. Hodnoty ako transparentnosť, slušnosť a dodržiavanie zákona považujeme za nevyhnutnú podmienku k dosiahnutiu tohto cieľa,“ píše sa v liste.

Bájka či povesť?

Neskôr poslancov nabádala, aby

Dočítajte celý článok s predplatným TRENDU

už od 94 centov / týždeň

  • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
  • Sektorové rebríčky, hospodárske výsledky firiem
  • Obmedzenie reklamy na TREND.sk

Odomknite článok cez SMS
s týždenným predplatným len za 1,90 €

Získajte prístup za pár sekúnd cez SMS objednaním týždenného predplatného TREND Digital s automatickou obnovou.

Viac informácií.

  • Tlačiť
  • 13

Tagy Fekišovce, starosta, ústava, voľby